I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 18 Listopad 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

poniedziałek: 7:30 - 18:00
wtorek: 7:30 - 14:00
środa: 7:30 - 17:00
czwartek: 7:30 - 16:00
piątek: 7:30 - 17:00 (w dni zajęć LO zaocznego)
7:30 - 14:30 (w pozostałe)

Biblioteka od kilku lat prowadzona jest przez panie:

Mirosława Niemczuk Marianna Predkiel

Biblioteka posiada bardzo bogaty księgozbiór, liczący ponad 36 000 książek o różnorodnej tematyce, w tym wiele nowości. Znajdziecie tu zarówno całość cyklu o Harrym Potterze, jak i książki Doroty Terakowskiej, Andrzeja Sapkowskiego, R.R. Tolkiena, Terry’ego Pratcheta, Katarzyny Grocholi, różnorodne słowniki, repetytoria przedmiotowe i książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Corocznie księgozbiór uzupełniany jest o tzw. ”przeboje wydawnicze”.

Aby zwiększyć prędkość obsługi czytelników, w wypożyczalni zainstalowano 2 komputery z czytnikami. Każdy czytelnik, korzystający z biblioteki, otrzymuje kartę biblioteczną ze zdjęciem i kodem paskowym.

Każdego roku biblioteka prenumeruje ok. 40 tytułów czasopism: metodycznych, popularnonaukowych, młodzieżowych ( także w językach obcych ) i dzienników.

Tak wygląda biblioteka...

Zobacz prenumerowane czasopisma

Zobacz regulamin czytelni

"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. "