I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sobota, 21 Lipiec 2018 r. Imieniny: Danieli, WawrzyNca, Wiktora

Regulamin biblioteki
  1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wejherowie.
  2. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne.
  3. Czytelnik może wypożyczyć książki na okres 1 miesiąca.
  4. Okres wypożyczenia książki może być przedłużony o 1 miesiąc.
  5. Od czytelnika, który nie zwróci książek w terminie określonym regulaminem, biblioteka ma prawo pobrać karę pieniężną ( Dz.Ustaw 1997,nr 85 poz.539 ).
  6. Z księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie na miejscu.
  7. Zagubioną lub zniszczoną książkę czytelnik winien odkupić lub zwrócić inną w wysokości kwoty określonej przez bibliotekę.
  8. Czytelnik powinien szanować książki i chronić je przed zniszczeniem.
  9. Z wypożyczalni mogą korzystać tylko czytelnicy stosujący się do regulaminu.
  10. Na 3 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki muszą być zwrócone do biblioteki.
  11. Absolwenci rozliczający się z biblioteką, powinni uzyskać wpis na karcie obiegowej.

Regulamin czytelni
  1. Czytelnia jest miejscem samokształcenia uczniów i nauczycieli.
  2. W czytelni obowiązuje cisza.
  3. Korzystanie z czytelni jest bezpłatne.
  4. Czytelnik może korzystać ze zbioru podręcznego i czasopism na miejscu.
  5. Bibliotekarz służy czytelnikowi pomocą i doradztwem.
  6. Czytelnik chroni przed zniszczeniem książki i czasopisma, z których korzysta.
  7. W czytelni można korzystać z komputerów z dostępem do internetu.
  8. Internet w czytelni jest źródłem informacji głównie do realizacji treści dydaktycznych.
  9. Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają nauczyciele i uczniowie uczestniczący w zajęciach dydaktycznych i przygotowujący materiały do lekcji.
  10. W czytelni nie wolno oglądać materiałów o przemocy, o treści erotycznej i innych niezgodnych z programem wychowawczym szkoły.
  11. Osoby nie przestrzegające regulaminu, nie będą mogły korzystać z komputerów.

..:: powrót do strony biblioteki ::..

"Chwalebnie jest czynić to, co należy, a nie to co wolno. "
Seneka
"He who opens a school door, closes a prison. "