I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 20 Kwiecien 2018 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Klasa Medialno-Dziennikarska

Szkoła uczestniczy w projekcie Klasa MEDIALNO/DZIENNIKARSKA realizowanego przez kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Uniwersytetu Gdańskiego.

W samach projektu tradycyjna klasa humanistyczna zostaje objęta patronatem kierunku i przeformułowana w nowoczesną i odpowiadającą wyzwaniom współczesnego świata klasę MEDIALNO/DZIENNIKARSKĄ.

Zajęcia lekcyjne prowadzone są z wykorzystaniem multimediów a w treści programowe wplatane są aktualne zagadnienia i problemy z jakimi młodzież może się spotkać będąc aktywnymi uczestnikami tzw. cyfrowego świata.

Uczniowie klas patronackich mają też możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim.

Bliższych informacji nt. projektu udziela koordynatorka dr Michalina Rutka, kontakt: michalina.rutka@ug.edu.pl

Noc kinowa
Warsztaty dziennikarskie
 >> > więcej zdjęć < <

"Ludzie także czasami szczekają. "
Pies Szarik
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
"Die Vergangenheit enthält Lehren,die in der Zukunftihre Früchte tragen müssen. "
Honoré de Balzac, Die Physiologie der Ehe.
"Les conséquences de la colere sont beaucoup plus graves que ses causes. "
Marc Aurele
ex promptu - bez przygotowania