I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 26 Maj 2017 r. Imieniny: Eweliny, Jana, PawLa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Klasa Medialno-Dziennikarska

Szkoła uczestniczy w projekcie Klasa MEDIALNO/DZIENNIKARSKA realizowanego przez kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Uniwersytetu Gdańskiego.

W samach projektu tradycyjna klasa humanistyczna zostaje objęta patronatem kierunku i przeformułowana w nowoczesną i odpowiadającą wyzwaniom współczesnego świata klasę MEDIALNO/DZIENNIKARSKĄ.

Zajęcia lekcyjne prowadzone są z wykorzystaniem multimediów a w treści programowe wplatane są aktualne zagadnienia i problemy z jakimi młodzież może się spotkać będąc aktywnymi uczestnikami tzw. cyfrowego świata.

Uczniowie klas patronackich mają też możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim.

Bliższych informacji nt. projektu udziela koordynatorka dr Michalina Rutka, kontakt: michalina.rutka@ug.edu.pl

Noc kinowa
Warsztaty dziennikarskie
 >> > więcej zdjęć < <

"Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia. "
św. Augustyn
"Be courteous to all, but intimate with few, and let those few be well tried before you give them your confidence. "
George Washington
"Denn der Gute dient dem Unguten als Lehrmeister,der Ungute dem Guten als Lehrling;wer nicht schätzt seinen Lehrmeister,nicht liebt seinen Lehrling,geht irr, sei er noch so klug. "
Lao-tse
"L'homme est une chose abjecte et vile, s'il ne s'éleve au-dessus de l'humanité. "
Séneque
horribile dictu – strach powiedzieć

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.