I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 18 Grudzien 2017 r. Imieniny: BogusLawa, Gracjana, Laury
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Klasa Medialno-Dziennikarska

Szkoła uczestniczy w projekcie Klasa MEDIALNO/DZIENNIKARSKA realizowanego przez kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Uniwersytetu Gdańskiego.

W samach projektu tradycyjna klasa humanistyczna zostaje objęta patronatem kierunku i przeformułowana w nowoczesną i odpowiadającą wyzwaniom współczesnego świata klasę MEDIALNO/DZIENNIKARSKĄ.

Zajęcia lekcyjne prowadzone są z wykorzystaniem multimediów a w treści programowe wplatane są aktualne zagadnienia i problemy z jakimi młodzież może się spotkać będąc aktywnymi uczestnikami tzw. cyfrowego świata.

Uczniowie klas patronackich mają też możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim.

Bliższych informacji nt. projektu udziela koordynatorka dr Michalina Rutka, kontakt: michalina.rutka@ug.edu.pl

Noc kinowa
Warsztaty dziennikarskie
 >> > więcej zdjęć < <

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada. "
św. Augustyn
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality. "
"Das Küken kräht, wie der Hahn es ihm beibringt. "
Sprichwort aus Frankreich
"La flatterie est le miel et le condiment de toutes les relations entre les hommes. "
Platon
propria manu - własnoręcznie

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.