I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 23 Sierpien 2017 r. Imieniny: Apolinarego, MiLy, ROZy
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Klasa Medialno-Dziennikarska

Szkoła uczestniczy w projekcie Klasa MEDIALNO/DZIENNIKARSKA realizowanego przez kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Uniwersytetu Gdańskiego.

W samach projektu tradycyjna klasa humanistyczna zostaje objęta patronatem kierunku i przeformułowana w nowoczesną i odpowiadającą wyzwaniom współczesnego świata klasę MEDIALNO/DZIENNIKARSKĄ.

Zajęcia lekcyjne prowadzone są z wykorzystaniem multimediów a w treści programowe wplatane są aktualne zagadnienia i problemy z jakimi młodzież może się spotkać będąc aktywnymi uczestnikami tzw. cyfrowego świata.

Uczniowie klas patronackich mają też możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim.

Bliższych informacji nt. projektu udziela koordynatorka dr Michalina Rutka, kontakt: michalina.rutka@ug.edu.pl

Noc kinowa
Warsztaty dziennikarskie
 >> > więcej zdjęć < <

"Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów. "
Gottfried Wilhelm Leibniz
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught. "
Oscar Wilde
"Der Wolf ist ein großer Übeltäter, doch er lehrt die Hirten, auf der Hut zu sein. "
Chinesisches Sprichwort
"C'est son caractere qui fait a chacun sa destinée. "
Cornelius Nepos
Amore, more, ore, re iunguntur amicitiae – przyjaźń zawiązuje się z miłości, zwyczaju, wyglądu, czynu

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.