I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 18 Grudzien 2017 r. Imieniny: BogusLawa, Gracjana, Laury
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 11 grudnia 2015 r w auli naszego liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów klasy humanistyczno- medialnej. Poprowadziła je dziennikarka i prezenterka TV Gdańsk, Anna Włodkowska. Celem spotkania było przybliżenie odbiorcom zadań oraz sposobu funkcjonowania mediów publicznych. Młodzież poznała ponadto zasady porządkowania informacji, dyskutowała również nad cechami dobrej wypowiedzi dziennikarskiej. Na zakończenie licealiści "wprawiali się" w trudnej sztuce bycie prezenterem telewizyjnym. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość, że kolejna część warsztatów odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Gdańsku.

fotogaleria

"Człowiek stworzony jest na to, by szukać prawdy, anie by ją posiadać. "
Blaise Pascal
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "
Confucius
"Niemand kann lehren,wovon er zu wenig versteht. "
Ovid
"On promet beaucoup pour se dispenser de donner peu. "
Vauvenargues
Actus hominis, non dignitas iudicetur – sądzone będą czyny ludzkie nie stanowiska (godności)

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.