I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 23 Sierpien 2017 r. Imieniny: Apolinarego, MiLy, ROZy
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 11 grudnia 2015 r w auli naszego liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów klasy humanistyczno- medialnej. Poprowadziła je dziennikarka i prezenterka TV Gdańsk, Anna Włodkowska. Celem spotkania było przybliżenie odbiorcom zadań oraz sposobu funkcjonowania mediów publicznych. Młodzież poznała ponadto zasady porządkowania informacji, dyskutowała również nad cechami dobrej wypowiedzi dziennikarskiej. Na zakończenie licealiści "wprawiali się" w trudnej sztuce bycie prezenterem telewizyjnym. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość, że kolejna część warsztatów odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Gdańsku.

fotogaleria

"dzieci i zegarków ne trzeba stale nakręcać, trzeba im dać też czas do chodzenia. "
Jean-Paul Sartre
"Society has always seemed to demand a little more from human beings than it will get in practice. "
George Orwell
"In stiller Schau Erkanntes sich zu merken; zu lernen,ohne dessen je überdrüssig, zu lehren,ohne dessen je müde zu werden fiel mir dergleichen jemals schwer? "
Konfuzius
"Un homme n'est pas bon a tout, mais il n'est jamais propre a rien. "
Antiquité Chinoise
De mortuis nihil nisi bene – o zmarłych dobrze albo wcale (mówić)

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.