I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 11 grudnia 2015 r w auli naszego liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów klasy humanistyczno- medialnej. Poprowadziła je dziennikarka i prezenterka TV Gdańsk, Anna Włodkowska. Celem spotkania było przybliżenie odbiorcom zadań oraz sposobu funkcjonowania mediów publicznych. Młodzież poznała ponadto zasady porządkowania informacji, dyskutowała również nad cechami dobrej wypowiedzi dziennikarskiej. Na zakończenie licealiści "wprawiali się" w trudnej sztuce bycie prezenterem telewizyjnym. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość, że kolejna część warsztatów odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Gdańsku.

fotogaleria

"Nie można iść w różnych kierunkach jednocześnie. "
Pitagoras
"There is nothing on this earth more to be prized than true friendship. "
Saint Thomas Aquinas
"Neue Herrschaft, neue Lehrzeit. "
Deutsches Sprichwort
"A côté de la beauté, l'esprit et le coeur font toujours l'effet de parents pauvres. "
Etienne Rey
Cogitationum poenam nemo luit

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.