I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 11 grudnia 2015 r w auli naszego liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów klasy humanistyczno- medialnej. Poprowadziła je dziennikarka i prezenterka TV Gdańsk, Anna Włodkowska. Celem spotkania było przybliżenie odbiorcom zadań oraz sposobu funkcjonowania mediów publicznych. Młodzież poznała ponadto zasady porządkowania informacji, dyskutowała również nad cechami dobrej wypowiedzi dziennikarskiej. Na zakończenie licealiści "wprawiali się" w trudnej sztuce bycie prezenterem telewizyjnym. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość, że kolejna część warsztatów odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Gdańsku.

fotogaleria

"Najmądrzejszy jest, który wie czego nie wie. "
Sokrates
"Work is a necessity for man. Man invented the alarm clock. "