I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Noc kinowa

Dnia 29 stycznia 2016 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie odbyła się noc kinowa. Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja" realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 przez nauczycielkę języka polskiego, Beatę Płotkę. Towarzyszyły jej Ewa Brzoskowska, opiekun SU i Martina Zienkiewicz, wychowawczyni I b. Wszystkie panie ani na sekundę nie zmrużyły oka i dzielnie wspierały młodzież w całonocnym czuwaniu.

Z inicjatywą przeprowadzenia tej ciekawej, aczkolwiek wymagającej wielkiej wytrwałości, formy wyszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oni również dobrali nocny repertuar i poprowadzili spotkanie. Między 22.00 a 6.00 rano udało się obejrzeć trzy filmy realizujące funkcje dydaktyczne, estetyczne i ludyczne. Obejrzeliśmy "Bogów" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Bękarty wojny" Quentina Tarantino i "Kingsmana" Matthew Vaughna. W przerwach towarzystwo zdecydowanie i energicznie próbowali rozruszać Patrycja Szlas i Oskar Jopek- przedstawiciele "władz uczniowskich". Jednym słowem zabawa była udana, a młodzież opuściła mury Sobieskiego nieco niewyspana, ale w świetnych humorach, licząc na kolejną noc kinową.

fotogaleria

"dzieci i zegarków ne trzeba stale nakręcać, trzeba im dać też czas do chodzenia. "
Jean-Paul Sartre
"The roots of education are bitter, but the fruit is sweet. "
Aristotle
"Die Vergangenheit enthält Lehren,die in der Zukunftihre Früchte tragen müssen. "
Honoré de Balzac, Die Physiologie der Ehe.
"Le coeur a ses raisons que la raison ne connaît point. "
Pascal
Fervet olla, vivit amicitia – garnek kipi, przyjaźń kwitnie