I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Noc kinowa

Dnia 29 stycznia 2016 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie odbyła się noc kinowa. Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja" realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 przez nauczycielkę języka polskiego, Beatę Płotkę. Towarzyszyły jej Ewa Brzoskowska, opiekun SU i Martina Zienkiewicz, wychowawczyni I b. Wszystkie panie ani na sekundę nie zmrużyły oka i dzielnie wspierały młodzież w całonocnym czuwaniu.

Z inicjatywą przeprowadzenia tej ciekawej, aczkolwiek wymagającej wielkiej wytrwałości, formy wyszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oni również dobrali nocny repertuar i poprowadzili spotkanie. Między 22.00 a 6.00 rano udało się obejrzeć trzy filmy realizujące funkcje dydaktyczne, estetyczne i ludyczne. Obejrzeliśmy "Bogów" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Bękarty wojny" Quentina Tarantino i "Kingsmana" Matthew Vaughna. W przerwach towarzystwo zdecydowanie i energicznie próbowali rozruszać Patrycja Szlas i Oskar Jopek- przedstawiciele "władz uczniowskich". Jednym słowem zabawa była udana, a młodzież opuściła mury Sobieskiego nieco niewyspana, ale w świetnych humorach, licząc na kolejną noc kinową.

fotogaleria

"dzieci i zegarków ne trzeba stale nakręcać, trzeba im dać też czas do chodzenia. "
Jean-Paul Sartre
"Be courteous to all, but intimate with few, and let those few be well tried before you give them your confidence. "
George Washington
"Wie wollte einer als Meister in seinem Fach erscheinen,wenn er nichts Unnützes lehrte! "
Johann Wolfgang von Goethe
"La prospérité découvre nos vices et l'adversité nos vertus. "
Francis Bacon
Historia magistra vitae est – historia jest nauczycielką życia

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.