I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Lipiec 2018 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, WawrzyNca

Noc kinowa

Dnia 29 stycznia 2016 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie odbyła się noc kinowa. Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja" realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 przez nauczycielkę języka polskiego, Beatę Płotkę. Towarzyszyły jej Ewa Brzoskowska, opiekun SU i Martina Zienkiewicz, wychowawczyni I b. Wszystkie panie ani na sekundę nie zmrużyły oka i dzielnie wspierały młodzież w całonocnym czuwaniu.

Z inicjatywą przeprowadzenia tej ciekawej, aczkolwiek wymagającej wielkiej wytrwałości, formy wyszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oni również dobrali nocny repertuar i poprowadzili spotkanie. Między 22.00 a 6.00 rano udało się obejrzeć trzy filmy realizujące funkcje dydaktyczne, estetyczne i ludyczne. Obejrzeliśmy "Bogów" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Bękarty wojny" Quentina Tarantino i "Kingsmana" Matthew Vaughna. W przerwach towarzystwo zdecydowanie i energicznie próbowali rozruszać Patrycja Szlas i Oskar Jopek- przedstawiciele "władz uczniowskich". Jednym słowem zabawa była udana, a młodzież opuściła mury Sobieskiego nieco niewyspana, ale w świetnych humorach, licząc na kolejną noc kinową.

fotogaleria

"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. "
św. Augustyn
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
"Niemand kann lehren,wovon er zu wenig versteht. "
Ovid
"La terre nous fait attendre ses présents a chaque saison, mais on recueille a chaque instant les fruits de l'amitié. "
Démophile
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sunt. – dosł. Cudze błędy na oku/widoku mamy, z tyłu nasze są.