I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 23 Sierpien 2017 r. Imieniny: Apolinarego, MiLy, ROZy
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Noc kinowa

Dnia 29 stycznia 2016 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie odbyła się noc kinowa. Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja" realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 przez nauczycielkę języka polskiego, Beatę Płotkę. Towarzyszyły jej Ewa Brzoskowska, opiekun SU i Martina Zienkiewicz, wychowawczyni I b. Wszystkie panie ani na sekundę nie zmrużyły oka i dzielnie wspierały młodzież w całonocnym czuwaniu.

Z inicjatywą przeprowadzenia tej ciekawej, aczkolwiek wymagającej wielkiej wytrwałości, formy wyszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oni również dobrali nocny repertuar i poprowadzili spotkanie. Między 22.00 a 6.00 rano udało się obejrzeć trzy filmy realizujące funkcje dydaktyczne, estetyczne i ludyczne. Obejrzeliśmy "Bogów" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Bękarty wojny" Quentina Tarantino i "Kingsmana" Matthew Vaughna. W przerwach towarzystwo zdecydowanie i energicznie próbowali rozruszać Patrycja Szlas i Oskar Jopek- przedstawiciele "władz uczniowskich". Jednym słowem zabawa była udana, a młodzież opuściła mury Sobieskiego nieco niewyspana, ale w świetnych humorach, licząc na kolejną noc kinową.

fotogaleria

"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępną, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat. "
Demokryt
"Not life, but good life, is to be chiefly valued. "
Socrates
"Jedes Ding enthält seine Lehre,in der der Hinweis auf alle anderen Dinge enthalten ist."
Walt Whitman
"La neige séjourne longtemps sur les sols pierreux, mais disparaît vite sur les terres cultivées. "
Pétrone
Post mortem est nulla voluptas – po śmierci nie czas na przyjemności

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.