I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 22 Luty 2018 r. Imieniny: MaLgorzaty, Marty, Nikifora
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


Aktualności

Zdjęcia z otrzęsin
Zaprzaszamy do oglądania fotoreportażu z tegorocznych otrzęsin

Maturzyści Olimpijczycy
Choć wyniki tegorocznej matury nie są jeszcze znane, piątka laureatów i uczestników ogólnopolskich olimpiad z naszej szkoły już ma indeksy w kieszeni:
  • Anna Rocławska - finalistka Olimpiady Artystycznej w Warszawie w dziedzinie historii muzyki. Jako uczennica Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku uczestniczyła także w międzynarodowym konkursie pianistycznym, w którym przeszła do drugiego etapu. Zamierza studniować kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim i będzie jednocześnie kontynuować naukę w Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku.
  • Paulina Nastały - finalistka etapu centralnego XXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Warszawie - zamierza studiować biologię, biotechnologię, lub farmację
  • Katarzyna Dębek - laureatka VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Warszawie, zdobywczyni wyróżnienia i stopnia- wybiera się na psychologię
  • Adrian Krywald - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej w Pułtusku - zamierza studiować prawo
  • Mirosław Tyc - finalista stopnia centralnego XXIX Olimpiady Języka Francuskiego w Warszawie - wybiera się na filologię romańską na Uniwersytecie w Poznaniu
Nasi uczniowie olimpijczycy są naszą największą chlubą, gdyż dzięki nim nasza szkoła zajmuje osiemnastą lokatę w rankingu szkół średnich województwa pomorskiego.
 

Ania Rocławska, Paulina Nastały, Kasia Dębek, Mirosław Tyc i Adrian Krywald
 
pozostali laureaci


Podsumowanie I semestru
Uczniowie szkoły rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia licznie uczestnicząc w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. w minionym semestrze w eliminacjach szkolnych brało udział aż 303 uczniów.
W i semestrze aż 40 razy organizowane były różne wyjazdy, m.in. do obozu koncentracyjnego w Sztutowie, na wystawę fundacji Biała Róża pt.: "Zrzuć płaszcz obojętności". Do kina wyjeżdżaliśmy 15 razy. Uczestniczyliśmy także w premierze spektaklu Pt.: "Edith Piaf" w Studenckim Teatrze Miejskim im. Gombrowicza w Gdyni. w galerii "Obok" nasza koleżanka Joanna Skok z klasy i E prezentowała swoją twórczość plastyczną.
Najwyższe średnie w szkole:
1. Piotr Potrykus II H(4,92)
2. Karolina Rutkowska II A (4,83)
    Marta Apanowicz II A (4,83)
3. Dawid Suprynowicz III H (4,81)
4. Dorota Krause II A (4,80)
    Magdalena Pryczkowska II E (4,80)
    Natalia Gruba II E (4,80)
    Agnieszka Rząd III D (4,80)
GRATULUJEMY!

Współpraca z Wyższymi Uczelniami
Nasza szkoła współpracuje z Akademią Medyczną z Zakładem Anatomii i Neurologii. w tym semestrze, pod opieką Pani Grzymały odbyło się tam 5 lekcji, w których uczestniczyli nasi uczniowie.
Współpracujemy także z Politechniką Gdańską. Tamtejszy wydział Matematyki objął patronatem Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowany przez nauczycieli matematyki z naszej szkoły.

25 Lat Solidarności

Od września do grudnia 2005r. realizowaliśmy projekt Pt.:"25 lat Solidarności na Ziemi Wejherowskiej". w ramach tego projektu uczniowie obejrzeli wystawę w Stoczni Gdańskiej Pt.: "Drogi do wolności". Zorganizowany został także szkolny konkurs, w którym najlepsi zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, Panią Dyrektor i Samorząd Uczniowski.

dk06

Czytaj więcej


Śpiewać każdy może
Za nami eliminacje IV Powiatowego Konkursu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewać każdy może". Tytuł naszego konkursu tym razem okazał się prawdą, gdyż najlepsi z najlepszych spotkali się na dużej sali gościnnego WCK - ośmiu solistów i dwa zespoły.
Jury w składzie: Beata Fleczykowska, Hanna Brzezińska i Waldemar Czaja, po burzliwych dyskusjach (trudno wybierać, gdy prezentacje tak dobre) postanowiło przyznać następujące nagrody:
-w kategorii zespołów dwa równorzędne i miejsca - zespołowi Sobieski Band ("za bardzo ciekawą aranżację utworów, instrumentarium, wykonawstwo na żywo oraz szczególne wartości wokalne") zespołowi z ZSP nr3 ("za oryginalny rap oraz głębię treści").
W kategorii solistów nagrody otrzymali:
I miejsce - Karolina Styn "za umiejętności wokalne, ogólną muzykalność i właściwy dobór repertuaru";
II miejsce - Janusz Żak "za radość śpiewania"
III miejsce - Marta Prena "za dobór repertuaru i oryginalny akompaniament";
Tomasz Chyła "za temperament na scenie, dobór repertuaru oraz kontakt z publicznością".
Wyróżnienia : Julianna Styn, Aleksandra Las, Aleksandra Dunst, Ilona Stepanik.
Ponadto jury przyznało wyróżnienia specjalne dla:
Macieja Liedera za oryginalny Beat-Box/rap oraz Julianny Styn za oryginale połączenie muzyki popularnej z tekstem kaszubskim.
 
  


<< [1] ... [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Nie znajduję nic, co byłoby trudniejsze niż błysczeć inteligencją wśród głupców. "
Monteskiusz
English is easy:
"No man is good enough to govern another man without that other's consent. "
Abraham Lincoln
Deutsch macht Spass:
"Trüge gern noch länger des Lehrers Bürden, / Wenn Schüler nur nicht gleich Lehrer würden. "
Johann Wolfgang von Goethe
Bien joué!
"Un homme n'est pas bon a tout, mais il n'est jamais propre a rien. "
Antiquité Chinoise
Latina docet:
Primum non nocere – po pierwsze – nie szkodzić

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.