I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 16 Lipiec 2018 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Ogólna charakterystyka liceum ogólnokształcącego

• Liceum ogólnokształcące to szkoła o trzyletnim okresie nauczania na podbudowie gimnazjum.
  • Jej ukończenie umożliwia, po zdaniu egzaminu maturalnego, uzyskanie świadectwa dojrzałości. Jest ono przepustką na studia wyższe.
  • Po skończeniu liceum można również kształcić się w szkole policealnej i uzupełnić wykształcenie średnie dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
  • W liceum, uczniowie wybierają klasy, w których program nauczania będzie realizowany w zakresie rozszerzonym z trzech przedmiotów.

"Nie znajduję nic, co byłoby trudniejsze niż błysczeć inteligencją wśród głupców. "
Monteskiusz
"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it. "
Aristotle