I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 18 Listopad 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ogólna charakterystyka liceum ogólnokształcącego

• Liceum ogólnokształcące to szkoła o trzyletnim okresie nauczania na podbudowie gimnazjum.
  • Jej ukończenie umożliwia, po zdaniu egzaminu maturalnego, uzyskanie świadectwa dojrzałości. Jest ono przepustką na studia wyższe.
  • Po skończeniu liceum można również kształcić się w szkole policealnej i uzupełnić wykształcenie średnie dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
  • W liceum, uczniowie wybierają klasy, w których program nauczania będzie realizowany w zakresie rozszerzonym z trzech przedmiotów.

"Szczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum musimy postarać się sami. "
Cyceron
"Be courteous to all, but intimate with few, and let those few be well tried before you give them your confidence. "
George Washington