I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Dlaczego warto uczyć się
w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego?

• Jest szkołą o prawie 160 letniej tradycji. W jej murach wykształcenie zdobywało wielu sławnych ludzi nauki.
  • W rankingu szkół średnich czasopisma "Perspektywy" i " Rzeczpospolitej" nasze liceum wielokrotnie zajmowało wysoką lokatę w województwie pomorskim.
  • Wysoko wykwalifikowana kadra gwarantuje wszystkim uczącym się doskonałe przygotowanie do egzaminu maturalnego.
  • Maturę zdaje 100% Absolwentów Liceum.
  • Corocznie prawie 90% absolwentów Sobieskiego kontynuuje naukę w systemie stacjonarnym na państwowych uczelniach wyższych. Pozostali uzupełniają wykształcenie w systemie zaocznym, na uczelniach niepaństwowych, w szkołach pomaturalnych i policealnych.
  • Nauczyciele naszego liceum są inicjatorami wielu konkursów, takich jak: Konkurs Wiedzy o Filmie, Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych, "Śpiewać każdy może", "Z mitologią na ty", Mini Festiwal Poezji Angielskiej, Powiatowa Olimpiada Matematyczna, Powiatowy Konkurs Fizyczny.
  • Nasi uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań poprzez udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, uzyskując tytuły finalistów i laureatów na szczeblu centralnym, co zwalnia z egzaminu na studia.
  • Osiągamy sukcesy sportowe w powiecie i województwie.
  • W szkole działają koła teatralne, matematyczne, j.angielskiego, turystyczne, plastyczne, hafciarskie, kabaret, chór oraz odbywają się spotkania politechniczne.
  • Uczniowie mogą rozwijać zainteresowania dziennikarskie redagując szkolne gazetki "Kran" i "Żaluzje", "Sobieski News".
  • Licealiści uczą się samorządności i demokracji działając w Samorządzie Uczniowskim, mając tym samym wpływ na życie szkoły.
  • W liceum działa Klub Europejski, który przybliża młodzieży problemy współczesnej Europy.
  • Szkoła posiada 2 pracownie komputerowe wyposażone w dobrej klasy komputery podłączone do Internetu, w całej szkole działa Wi-Fi. W komputery wyposażone są wszystkie sale, w wielu działają projektory, tablice multimedialne.
  • Posiadamy bibliotekę z ogromnym księgozbiorem. W jej czytelni, do dyspozycji uczniów, znajdują się komputery połączone z Internetem.
  • Uczniowie mogą pogłębiać wiedzę z wybranych przedmiotów podczas dodatkowych zajęć finansowanych przez Radę Rodziców.
  • Współpracujemy z Politechniką Gdańską i Akademią Medyczną. Uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykładowców tych uczelni.
  • Organizujemy wyjazdy do kina i teatru.
  • Współpracujemy ze szkołami we Francji i Niemczech, nasi uczniowie uczestniczą w wymianie młodzieży oraz jeżdżą na sympozja naukowe. Organizujemy wyjazdy do Londynu.
  • Posiadamy 4 Certyfikaty Jakości Edukacji w tym, w zakresie standardu Szkoła uzyskuje wysokie efekty kształcenia.

"dzieci i zegarków ne trzeba stale nakręcać, trzeba im dać też czas do chodzenia. "
Jean-Paul Sartre
"Society has always seemed to demand a little more from human beings than it will get in practice. "
George Orwell
"Ohne Zweifel ist das Unglück ein großer Lehrer, aber er lässt sich seinen Unterricht teuer bezahlen. "
Jean-Jacques Rousseau
"Qui n'a pas l'esprit de son âge,De son âge a tout le malheur."
Voltaire
Bene olet, qui nihil olet - dobrze pachnie, kto niczym nie pachnie (wg Cycerona, Att. II, 1, 1)