I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Goście z Niemiec w Polsce - 2016

Od 2009 roku trwa współpraca między I LO im.Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie a Realschule w Oelde w Nadrenii Północnej-Westfalii. W dniach 14-20 wrzesnia 2016 roku kolejna grupa młodzieży z Niemiec przebywa u swoich polskich rówieśników W czerwcu nasi uczniowie przez tydzień przebywali w Oelde.

Celem wymiany jest kształtowanie postaw proeuropejskich, integracja młodzieży z Polski i Niemiec oraz doskonalenie umiejętności językowych. Program wymiany obejmuje elementy historii, geografii i kultury naszego kraju i regionu i jednocześnie pozwala uczniom miło spędzić czas, integrując się z niemieckimi rówieśnikami.

Prawdziwą lekcją historii była wizyta w byłym obozie koncentracyjnym Stuthoff, zwiedzanie Gdańska oraz wystawa w Europejskim Centrum Solidarności. Uczniowie zwiedzili Wejherowo oraz Kalwarię Wejherowską, a także Gdynię i Sopot. W programie wycieczki jest również rejs tramwajem wodnym na Hel oraz zwiedzanie latarni. Młodzież integruje się takze poprzez zabawę - bowling oraz wspólne lekcje wychowania fizycznego i matematyki w języku angielskim.

Opiekunami wymiany są Katarzyna Bojke, Anna Kaminska, Peter Pasdzior oraz Barbara Brinkmann. Projekt wspiera finansowo dwunarodowa organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, a także Rada Rodziców I LO.

fotogaleria

"Szczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum musimy postarać się sami. "
Cyceron
"Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. "