I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 18 Grudzien 2017 r. Imieniny: BogusLawa, Gracjana, Laury
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Goście z Niemiec w Polsce - 2016

Od 2009 roku trwa współpraca między I LO im.Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie a Realschule w Oelde w Nadrenii Północnej-Westfalii. W dniach 14-20 wrzesnia 2016 roku kolejna grupa młodzieży z Niemiec przebywa u swoich polskich rówieśników W czerwcu nasi uczniowie przez tydzień przebywali w Oelde.

Celem wymiany jest kształtowanie postaw proeuropejskich, integracja młodzieży z Polski i Niemiec oraz doskonalenie umiejętności językowych. Program wymiany obejmuje elementy historii, geografii i kultury naszego kraju i regionu i jednocześnie pozwala uczniom miło spędzić czas, integrując się z niemieckimi rówieśnikami.

Prawdziwą lekcją historii była wizyta w byłym obozie koncentracyjnym Stuthoff, zwiedzanie Gdańska oraz wystawa w Europejskim Centrum Solidarności. Uczniowie zwiedzili Wejherowo oraz Kalwarię Wejherowską, a także Gdynię i Sopot. W programie wycieczki jest również rejs tramwajem wodnym na Hel oraz zwiedzanie latarni. Młodzież integruje się takze poprzez zabawę - bowling oraz wspólne lekcje wychowania fizycznego i matematyki w języku angielskim.

Opiekunami wymiany są Katarzyna Bojke, Anna Kaminska, Peter Pasdzior oraz Barbara Brinkmann. Projekt wspiera finansowo dwunarodowa organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, a także Rada Rodziców I LO.

fotogaleria

"Czasami dobrze jest zakopać kość na później, czasami dobrze ją odnaleźć. "
Pies Szarik
"Society has always seemed to demand a little more from human beings than it will get in practice. "
George Orwell
"Lehre tut viel, aber Aufmunterung tut alles. "
Johann Wolfgang von Goethe
"L'absence est le plus grand des maux. "
La Fontaine
Aurea dicta – złote słowa

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.