I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 19 Pazdziernik 2018 r. Imieniny: Michaliny, MichaLa, Piotra

Debata - Strategia rozwoju edukacji 2007-2013 a rynek pracy...

12 grudnia 2005 roku odbyła się debata poświęcona miejscu Polski w szeregach Unii Europejskiej i strategii rozwoju edukacji w odniesieniu do rynku pracy. Do udziału zostali zaproszeni: poseł Jerzy Budnik, przedstawiciel Starostwa powiatowego Arkadiusz Szczygieł, Dyrekcja szkoły oraz uczniowie piątego semestru.
Zgromadzeni wysłuchali wystąpienia dotyczącego strategii rozwoju edukacji w latach 2007 - 2013 i związanym z nią rynkiem pracy w kontekście strategii lizbońskiej. Następnie miała miejsce dyskusja związana z wysłuchaną prelekcją, w której brali udział wszyscy zgromadzeni. W dalszej kolejności poseł Budnik odpowiadał na pytania o miejsce i znaczenie Polski w UE.
Miłej atmosfery dopełnił poczęstunek przygotowany przez uczniów.

"Ludzie także czasami szczekają. "
Pies Szarik
"Not life, but good life, is to be chiefly valued. "
Socrates