I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 19 Pazdziernik 2018 r. Imieniny: Michaliny, MichaLa, Piotra

Spotkanie Klubu Europejskiego z mieszkańcem Portugalii

Dzięki usilnym działaniom klubu, szczególnie pani Moniki Adamczyk, udało się zorganizować spotkanie z dziennikarzem i historykiem Paulo Morgado, który pochodzi z odległej Portugalii.
Głównym tematem spotkania były kultura, obyczaje i codzienne życie Portugalczyków. Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy takie jak: football, muzyka Fado oraz portugalska młodzież.
Spotkanie to było niezapomnianym doświadczeniem, pouczającą lekcją historii i dało nam możliwość poznania kultury i obyczajów gorącej Portugalii.

"Psia buda nie jest najlepszym miejscem do przechowywania kiełbasy. "
przysłowie duńskie
"The best minds are not in government. If any were, business would steal them away. "
Ronald Reagan
"Eine Frau soll sich still in aller Unter ordnung belehren lassen. "
Paulus (1 Timotheus 2, 11)
"Le bonheur est comme l'écho : il vous répond : mais il ne vient pas. "
Carmen Sylva
Tarde venientibus ossa – dosł. Dla leniwie przychodzących kości (zostają).