I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Spotkanie Klubu Europejskiego z mieszkańcem Portugalii

Dzięki usilnym działaniom klubu, szczególnie pani Moniki Adamczyk, udało się zorganizować spotkanie z dziennikarzem i historykiem Paulo Morgado, który pochodzi z odległej Portugalii.
Głównym tematem spotkania były kultura, obyczaje i codzienne życie Portugalczyków. Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy takie jak: football, muzyka Fado oraz portugalska młodzież.
Spotkanie to było niezapomnianym doświadczeniem, pouczającą lekcją historii i dało nam możliwość poznania kultury i obyczajów gorącej Portugalii.

"Nie wyrażaj małej rzeczy w wielu słowach, lecz rzecz wielką w niewielu. "
Pitagoras
"Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. "
Mark Twain