I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Debata z dr Piotrem Koprowskim

Dnia 30.09.2008 odbyła się debata z dr Piotrem Koprowskim, zorganizowana przez Szkolny Klub Europejczyk, pod opieką pani Angeliki Jakubowskiej oraz pana Piotra Graczyka.

Tematem spotkania był "Licealista Europejczyk". Pan doktor przybliżył nam m.in. pojęcie poczucia narodowego i europejskiego oraz wpływ Unii Europejskiej na licealistę na przestrzeni minionego wieku.

Po krótkim wykładzie odbyła się debata. Jej tematyka związana była zarówno z przeprowadzonym wykładem, jak i z wydarzeniami ostatnich miesięcy związanymi z Unią. Gościnnie do dyskusji dołączyła pani dyrektor Jadwiga Jędrej z klasą III a.

Klub podziękował panu dr Koprowskiemu za mile spędzony czas i wykład, który wzbogacił i poszerzył naszą wiedzę o UE, czego dowodem były kwiaty złożone przez uczniów na jego ręce.

"Rozumowi ludzkiemu nie trzeba dodawać skrzydeł, lecz raczej ołowiu i ciężarów, ażeby hamowały wszelkie wyskoki. "
Francis Bacon
"The roots of education are bitter, but the fruit is sweet. "
Aristotle