I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 19 Pazdziernik 2018 r. Imieniny: Michaliny, MichaLa, Piotra
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły 160-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


Zakończenie projektu Pomorska Lekcja Samorządności

27 maja 2009 roku w ramach projektu "Pomorska Lekcja Samorządności", organizowanego oraz sponsorowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, niespełna 80-osobowa grupa uczniów I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie wraz z nauczycielami udała się na wycieczkę po powiecie wejherowskim. Program wyjazdu został opracowany przez uczniów a celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o kulturze i zabytkach wybranych terenów oraz ukazanie wpływu działań samorządów na rozwój gmin.

Pierwszym przystankiem był kompleks turystyczno-rekreacyjny "Kaszubskie Oko" z wierzą widokową im. Jana Pawła II w Gniewinie. Ze szczytu wieży uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę gminy. Następnie udali się na spacer do "Trzech Koron" i obejrzeli stadion gminny. W sali konferencyjno-kinowej na terenie Gminnego Ośrodka Turystyki i Sportu miało miejsce spotkanie z wójtem Zbigniewem Walczakiem. Zaprezentował on swoją gminę, przedstawił inwestycje, które udało mu się zrealizować, oraz te, które są w trakcie wykonywania. Odpowiedział na wszystkie pytania uczestników.

Po wizycie w Gniewinie, uczniowie pojechali do Bychowa aby zwiedzić zespół dworsko-parkowy. Odwiedzili też miejsce pochówku ostatniego właściciela majątku.

Kolejnym punktem wycieczki była latarnia w Stilo, położona około 5 km od wsi Sasino w gminie Choczewo.

Dzięki organizatorom, młodzież miała szansę poznać najpiękniejsze miejsca na terenie powiatu wejherowskiego oraz przekonać się, jak wielką atrakcją turystyczną są dla naszego regionu. Wycieczka okazała się doskonałym podsumowaniem projektu.


 


WRÓĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów. "
Gottfried Wilhelm Leibniz
English is easy:
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
Deutsch macht Spass:
"Die Vergangenheit enthält Lehren,die in der Zukunftihre Früchte tragen müssen. "
Honoré de Balzac, Die Physiologie der Ehe.
Bien joué!
"Le feu qui semble éteint souvent dort sous la cendre. "
Corneille
Latina docet:
status quo – obecny/pierwotny stan rzeczy

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.