I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Zakończenie projektu Pomorska Lekcja Samorządności

27 maja 2009 roku w ramach projektu "Pomorska Lekcja Samorządności", organizowanego oraz sponsorowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, niespełna 80-osobowa grupa uczniów I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie wraz z nauczycielami udała się na wycieczkę po powiecie wejherowskim. Program wyjazdu został opracowany przez uczniów a celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o kulturze i zabytkach wybranych terenów oraz ukazanie wpływu działań samorządów na rozwój gmin.

Pierwszym przystankiem był kompleks turystyczno-rekreacyjny "Kaszubskie Oko" z wierzą widokową im. Jana Pawła II w Gniewinie. Ze szczytu wieży uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę gminy. Następnie udali się na spacer do "Trzech Koron" i obejrzeli stadion gminny. W sali konferencyjno-kinowej na terenie Gminnego Ośrodka Turystyki i Sportu miało miejsce spotkanie z wójtem Zbigniewem Walczakiem. Zaprezentował on swoją gminę, przedstawił inwestycje, które udało mu się zrealizować, oraz te, które są w trakcie wykonywania. Odpowiedział na wszystkie pytania uczestników.

Po wizycie w Gniewinie, uczniowie pojechali do Bychowa aby zwiedzić zespół dworsko-parkowy. Odwiedzili też miejsce pochówku ostatniego właściciela majątku.

Kolejnym punktem wycieczki była latarnia w Stilo, położona około 5 km od wsi Sasino w gminie Choczewo.

Dzięki organizatorom, młodzież miała szansę poznać najpiękniejsze miejsca na terenie powiatu wejherowskiego oraz przekonać się, jak wielką atrakcją turystyczną są dla naszego regionu. Wycieczka okazała się doskonałym podsumowaniem projektu.

"Mało ludzi myśli, ale każdy chce mieć swoje zdanie. "
George Berkeley
"History is the version of past events that people have decided to agree upon. "
Napoleon Bonaparte
"Wie wollte einer als Meister in seinem Fach erscheinen,wenn er nichts Unnützes lehrte! "
Johann Wolfgang von Goethe
"La terre nous fait attendre ses présents a chaque saison, mais on recueille a chaque instant les fruits de l'amitié. "
Démophile
O quam salubre, quam iucundum et suave est sedere in solitudine et tacere et loqui cum Deo – o jak zbawiennie, jak słodko i przyjemnie jest siedzieć w ciszy i milczeć i rozmawiać z Bogiem!