I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 19 Pazdziernik 2018 r. Imieniny: Michaliny, MichaLa, Piotra

Wielki Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu 2016

Przedstawiciele szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli w Wielkim Finale Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu 2016. Miał on miejsce w Krakowie w dniach 02.06.16 - 03.06.16. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu uczniów pod opieką profesora Marcina Graczyka.

Pierwszy dzień okazał się bardzo aktywny. Uczniowie wzięli udział w Grze Miejskiej zorganizowanej na Krakowskich Plantach. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji zaproszonych gości m.in. Szymona Majewskiego, koncertów zespołów Backstage Pass oraz Kołłątajowska Kuźnia (ostatnie atrakcje miały miejsce w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego).

Drugiego dnia odbył się właściwy konkurs. W ramach trzech półfinałów wszystkie zgromadzone szkoły (w liczbie 60) przedstawiły swoje prezentacje, a następnie były świadkami prelekcji finałowych.

Oczywiście wyjazd do Krakowa to nie tylko warsztaty. Każdą wolną chwilę wykorzystaliśmy na zwiedzanie miasta. Wawel, Bazylika Mariacka, muzea, Stare Miasto sprawiły nam wiele radości oraz dały możliwość poszerzania naszej wiedzy.

Aleksandra Litwin - 2015g

"Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów. "
Gottfried Wilhelm Leibniz
"Dream no small dreams for they have no power to move the hearts of men. "
Johann Wolfgang von Goethe
"Der Wolf ist ein großer Übeltäter, doch er lehrt die Hirten, auf der Hut zu sein. "
Chinesisches Sprichwort
"L'homme généreux invente meme des raisons de donner. "
Publilius
Salus populi suprema lex esto – dobro ludu najwyższym prawem.