I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 18 Grudzien 2017 r. Imieniny: BogusLawa, Gracjana, Laury
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Konkurs - Małe Trójmiasto śpiewa kolędy i pastorałki

Zespół Wokalny "I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego" w Wejherowie zajął I miejsce w "II Konkursie Chóralnym Małego Trójmiasta Kaszubskiego - Małe Trójmiasto śpiewa kolędy i pastorałki!" w kategorii Chóry / Zespoły Dorosłe!

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, z których pierwszy odbył się 15 grudnia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Do ścisłego Finału zakwalifikowało się 8 zespołów (4 w kategorii chóry dziecięce i 4 w kategorii chóry / zespoły dorosłe), w tym Zespół Wokalny I LO pod kierunkiem Aleksandry Janus.

12 stycznia 2017r. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 8-osobowe Jury wyłoniło zwycięzców. Zespół Wokalny "I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego" w Wejherowie za zajęcie I miejsca otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę w wysokości 2000 zł, które z rąk włodarzy Małego Trójmiasta Kaszubskiego odebrała dyrygentka zespołu Aleksandra Janus.

Chór Liceum Ogólnokształcącego imienia Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie szczyci się dużymi osiągnięciami od 1970r., gdy zdobył I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół Ponadpodstawowych w Gdańsku. W kolejnych latach wciąż przybywało chętnych i chór liczył nawet 140 członków, powstał też zespół instrumentalny. Zespoły dawały wiele koncertów pozaszkolnych, nagrywały audycje radiowe. Kolejne osiągnięcia to: trzykrotne zdobycie I nagrody "Bursztyn Bałtyku" oraz "Brązowych Słowików", I miejsce na Festiwalu Pieśni Chóralnej w Koszalinie,, wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej. Członkami tego chóru byli między innymi prof. Marek Rocławski- obecny prorektor Akademii Muzycznej oraz znany muzyk Maciej Miecznikowski.

W latach 2002-2015 chór przekształcił się w zespół instrumentalno- wokalny "Sobieski Band" pod kierunkiem kolejno pani Ewy Rocławskiej i Anny Rocławskiej. Uczestniczył w wielu konkursach muzycznych i festiwalach, zdobywając m.in. I miejsce w IX Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej. Obecnym chórem I LO w Wejherowie kieruje Aleksandra Janus.

Bożena Conradi

"Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem. "
Cyceron
"True friends stab you in the front. "
Oscar Wilde
"Leiden sind Lehren. "
Äsop
"Un homme n'est pas malheureux parce qu'il a de l'ambition, mais parce qu'il en est dévoré. "
Montesquieu
Nulla dies sine linea – ani dnia bez linii.

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.