I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Konferencja dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych

11 lutego 2017r. I Liceum Ogólnokształcące im Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie zorganizowało konferencję dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych pt: Współczesne narzędzia i ich możliwości w nauczaniu metodą eksperymentu. Zaproszenie przyjęła duża grupa nauczycieli nawet spoza Wejherowa. Patronat nad spotkaniem objął Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, który reprezentowała pani Grażyna Grzymała- konsultant metodyczny z biologii.

I LO mimo 160 lat istnienia jest szkołą nowoczesną. Szczególną wagę przywiązuje się do aktywizujących metod nauczania. Nowe technologie pozwalają na wykorzystanie narzędzi umożliwiających uczenie przez doświadczenie.Coraz nowocześniejsze pomoce dydaktyczne takie jak cyfrowe laboratoria przyrodnicze do wykonywania pomiarów i eksperymentów dają duże możliwości w zakresie geografii, biologii, chemii czy fizyki.

Wykorzystując szkolne iPady, laptopy, wyposażenie auli oraz telefony komórkowe prowadzący dr Jacek Francikowski z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przeprowadził ciekawe warsztaty prezentując wirtualne laboratoria, symulacje cyfrowe, wykorzystanie drukarki 3D czy gry komputerowe, które coraz częściej stosowane są w procesie dydaktycznym.

Bożena Conradi

"Ludzie także czasami szczekają. "
Pies Szarik
"There is nothing on this earth more to be prized than true friendship. "
Saint Thomas Aquinas
"Die Vergangenheit enthält Lehren,die in der Zukunftihre Früchte tragen müssen. "
Honoré de Balzac, Die Physiologie der Ehe.
"L'ambition est comme un torrent et ne regarde pas derriere soi. "
Ben Jonson
Finis coronat opus – koniec wieńczy dzieło

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.