I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 23 Sierpien 2017 r. Imieniny: Apolinarego, MiLy, ROZy
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Sukces "Odyseuszy" z I LO w Wejherowie

Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów

Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Nasza drużyna wybrała problem nr 5 Bohater bardzo super ... cdn. Celem drużyny było stworzenie i odegranie humorystycznego przedstawienia o wymyślonym przez nich super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach próbuje obronić zagrożoną kreatywność. Super-bohater, który nie różni się od reszty społeczeństwa, gdy rusza do akcji na ratunek twórczości, uruchamia super - zdolności odróżniające je od innych. Super-bohatera wspiera niezdarny pomocnik. W przedstawieniu zaprezentowano też układ choreograficzny wyobrażający bitwę, zaś fabuła spektaklu zakończyła się w sposób nagły i dramatyczny, pozostawiając widzów w niepewności, co do dalszego rozwoju wypadków...

Podczas konkursu zespół musiał się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym - niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. Nasi uczniowie poradzili sobie z ta konkurencją najlepiej w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Gdyni. Jego laureaci mogą z kolei reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna w składzie: Paulina Kowalczyk, Paulina Angel, Marta Bartnicka, Patryk Jankowski, Alex Bulkowski, Kamil Plewka przygotowała się do tegorocznej edycji Odysei Umysłów pod opieką Aleksandry Kani - nauczycielki I LO.

"Dobry styl polega głównie na tym, że ma się coś do powiedzenia. "
Artur Schopenhauer
"It's the friends you can call up at 4 a.m. that matter. "
Marlene Dietrich
"Das Küken kräht, wie der Hahn es ihm beibringt. "
Sprichwort aus Frankreich
"Quand on cede a la peur du mal, on ressent déja le mal de la peur. "
Beaumarchais
per analogiam – przez analogię

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.