I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 18 Grudzien 2017 r. Imieniny: BogusLawa, Gracjana, Laury
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Sukces "Odyseuszy" z I LO w Wejherowie

Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów

Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Nasza drużyna wybrała problem nr 5 Bohater bardzo super ... cdn. Celem drużyny było stworzenie i odegranie humorystycznego przedstawienia o wymyślonym przez nich super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach próbuje obronić zagrożoną kreatywność. Super-bohater, który nie różni się od reszty społeczeństwa, gdy rusza do akcji na ratunek twórczości, uruchamia super - zdolności odróżniające je od innych. Super-bohatera wspiera niezdarny pomocnik. W przedstawieniu zaprezentowano też układ choreograficzny wyobrażający bitwę, zaś fabuła spektaklu zakończyła się w sposób nagły i dramatyczny, pozostawiając widzów w niepewności, co do dalszego rozwoju wypadków...

Podczas konkursu zespół musiał się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym - niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. Nasi uczniowie poradzili sobie z ta konkurencją najlepiej w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Gdyni. Jego laureaci mogą z kolei reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna w składzie: Paulina Kowalczyk, Paulina Angel, Marta Bartnicka, Patryk Jankowski, Alex Bulkowski, Kamil Plewka przygotowała się do tegorocznej edycji Odysei Umysłów pod opieką Aleksandry Kani - nauczycielki I LO.

"Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia. "
św. Augustyn
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality. "
"Unscheinbar sein,alles von den anderen empfangen,immerfort lernen, nie Lehrer,sondern stets Schüler sein:Das ist die beste Art, zu lehren. "
Maurice Blondel
"On promet beaucoup pour se dispenser de donner peu. "
Vauvenargues
Homo doctus in se semper divitias habet. – człowiek wykształcony w sobie zawsze bogactwo ma.

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.