I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 25 Czerwiec 2017 r. Imieniny: lucji, Witolda, Wilhelma
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

II Wojewódzki Konkurs Literacko-Teatralny "Nie klikam. Gram i czytam"

Tadeusz Różewicz - życie i twórczość
"Zamknięte usta są najpiękniejszym krajobrazem."

Pod takim hasłem przebiegał II Wojewódzki Konkurs Literacko-Teatralny "Nie klikam. Gram i czytam" organizowany po raz drugi przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Gdyni. Jego pomysłodawczyni dr. Joanna Lisiewicz stawia przed uczestnikami trudne zadania, zmuszające młodzież do czytania biografii autora, opracowań krytyczno-literackich, wybranych dramatów oraz prezentacji spektaklu opartego na jego twórczości. Dla wielu młodych ludzi to bardzo ambitne działanie (któż w dzisiejszych czasach chce czytać klasykę?!), ale nie dla naszych uczennic. Paulina Angel, Agata Wicka, Kinga Kielińska i Weronika Styn biografię i dramaty T.Różewicza- duchowego mistrza Teatru "Prawie Lucki"- poznały bardzo dobrze i dlatego nie miały kłopotów z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę i umiejętność interpretacji. W swym spektaklu "Sceny z Różewicza wzięte" wykorzystały fragmenty Jego dramatów, wierszy i prozy. Jury wysoko oceniło ich wiedzę i przyznało im I miejsce. Dodatkowo przyznało także nagrodę aktorską Agacie Wickiej i Weronice Styn (bardzo udany debiut!).

Życzliwa atmosfera spotkania, kameralna scena Gdyńskiego Centrum Kultury oraz możliwość porozmawiania z jurorami były największymi atutami tego niecodziennego spotkania z literaturą i teatrem.

Edyta Łysakowska-Sobiczewska

"Nie wyrażaj małej rzeczy w wielu słowach, lecz rzecz wielką w niewielu. "
Pitagoras
"Society has always seemed to demand a little more from human beings than it will get in practice. "
George Orwell
"Nachdem man also die Lehre durch das Wunder bewiesen hat, muss man das Wunder durch die Lehre beweisen. "
Jean-Jacques Rousseau
"La prospérité découvre nos vices et l'adversité nos vertus. "
Francis Bacon
Bene olet, qui nihil olet - dobrze pachnie, kto niczym nie pachnie (wg Cycerona, Att. II, 1, 1)

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.