I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 22 Pazdziernik 2017 r. Imieniny: Haliszki, Lody, PrzybysLąwa
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Licealiści bezkonkurencyjni z fizyki jądrowej!

10 maja 2017r. w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Energetyce Jądrowej.

W finale konkursu wzięło udział trzydziestu pięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie I LO im Króla Jana III Sobieskiego zdominowali zwycięskie podium. Najlepszy okazał się Dawid Pieper (I LO), drugie miejsce zajął Wojciech Piepka,(I LO) a na czwartym znaleźli się trzej uczniowie - Roksana Jocz, Kinga Witschenbach oraz Damian Dompke również z "Sobieskiego".

Główną nagrodą był dwudniowy wyjazd do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku, gdzie laureaci wzięli udział w autorskim programie edukacyjnym, przygotowanym przez pracowników NCBJ, zwiedzili instytut z jedynym pracującym polskim reaktorem jądrowym "Maria".

Uczniów "Sobieskiego" przygotowała do konkursu Barbara Kołodziej, nauczyciel fizyki w I LO.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w zgłębianiu zjawisk fizyki atomowej.

Bożena Conradi- dyr. ZSP nr I

"Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem. "
Cyceron
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
"Lehren bringt Ehren. "
Deutsches Sprichwort
"Le bonheur est comme l'écho : il vous répond : mais il ne vient pas. "
Carmen Sylva
Nihil est ab omni parte beatum - nie ma bezwzględnego szczęścia

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.