I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Licealiści bezkonkurencyjni z fizyki jądrowej!

10 maja 2017r. w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Energetyce Jądrowej.

W finale konkursu wzięło udział trzydziestu pięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie I LO im Króla Jana III Sobieskiego zdominowali zwycięskie podium. Najlepszy okazał się Dawid Pieper (I LO), drugie miejsce zajął Wojciech Piepka,(I LO) a na czwartym znaleźli się trzej uczniowie - Roksana Jocz, Kinga Witschenbach oraz Damian Dompke również z "Sobieskiego".

Główną nagrodą był dwudniowy wyjazd do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku, gdzie laureaci wzięli udział w autorskim programie edukacyjnym, przygotowanym przez pracowników NCBJ, zwiedzili instytut z jedynym pracującym polskim reaktorem jądrowym "Maria".

Uczniów "Sobieskiego" przygotowała do konkursu Barbara Kołodziej, nauczyciel fizyki w I LO.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w zgłębianiu zjawisk fizyki atomowej.

Bożena Conradi- dyr. ZSP nr I

"Bezmyślnych wyzwala ze smutku czas, mądrych logika. "
Epikur
"Education is the ability to listen to almost anything without losing your temper or your self-confidence. "