I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 21 Listopad 2017 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

160-lecie Liceum

14 października 2017 r.obchodziliśmy 160-lecie założenia Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki, oncelebrowaną przez ks. dziekana Daniela Nowaka i ks. kanonika Mariana Dettlaffa. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów o zasługach Szkoły w krzewieniu nauki i kultury na Pomorza. Chór Cantores Veiherovienses uświetnił nabożeństwo wspaniałym wykonaniem m.in. Gaude Mater Polonia.

Ksiądz dziekan odznaczył Szkołę Medalem Piaśnickim za kultywowanie pamięci o bohaterach wojennych, do których należeli również nauczyciele i uczniowie tej Szkoły.

Uczniowie wraz z włodarzami powiatu i miasta oraz dyrektorką Szkoły złożyli wieniec pod pomnikiem poległych nauczycieli.

Podczas uroczystości w szkolnej auli zaproszeni goście obejrzenie film o historii szkoły i aktualnej działalności placówki, wręczono medale i nagrody nauczycielom oraz na ręce dyrektor szkoły przekazano życzenia dla całej społeczności liceum.

Zaprezentowano tez książkę o nowej historii Szkoły, która została zredagowana dzięki współpracy nauczycieli i absolwenci.

Na Jubileusz przybyło wielu absolwentów:
  • prof. dr hab. Stanisław Ilnicki z Warszawy,
  • prof. dr hab. Andrzej Kłonkowski z UG,
  • prof. dr hab. Renata Szafarz - profesor nauk prawnych,
  • prof. dr hab. Marek Rocławski, prorektor Akademii Muzycznej w Gdańsku,
  • prof. dr hab. Waldemar Moska, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu,
  • prof. dr hab. Ireneusz Czarnowski, prorektor Akademii Morskiej w Gdyni,
  • Kinga Baranowska- himalaistka - zdobywczyni 9 ośmiotysięczników,
  • Maciej Miecznikowski- artysta muzyk
  • Ryszard Magulski - przedstawiciel Federalnego Urzędu Administracyjnego w Nadrenii-Północnej
  • Absolwenci z różnych lat, zaprzyjaźnieni do dziś ze szkołą.

Wśród zaproszonych gości byli również dyrektorzy szkół i instytucji od lat współpracujących z nami.

Zaszczycili nas obecnością: przedstawiciele władz rządowych, samorządowych i kościelnych oraz Pomorski Kurator Oświaty.

Podczas tego wyjątkowego Dnia Nauczyciela spotkali się nauczyciele seniorzy z obecnym gronem pedagogicznym.

Niespodzianką dla wszystkich obecnych był wspaniały recital Macieja Miecznikowskiego.

Na zakończenie uroczystości dokonano odsłonięcia portretów profesorów-rektorów, włączonych do Galerii Wybitnych Absolwentów: prof. I. Czarnowskiego i prof. W. Moski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za przybycie i wspólne świętowanie, również na wieczornym balu, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów.

Bożena Conradi

"Nie znajduję nic, co byłoby trudniejsze niż błysczeć inteligencją wśród głupców. "
Monteskiusz
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. "
Walt Disney
"Jedes Ding enthält seine Lehre,in der der Hinweis auf alle anderen Dinge enthalten ist."
Walt Whitman
"La neige séjourne longtemps sur les sols pierreux, mais disparaît vite sur les terres cultivées. "
Pétrone
Otium pulvinar satanae - nieróbstwo jest łożem szatana

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.