I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 05.12.13 r. w i Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyły się warsztaty dziennikarskie zorganizowane przez troje młodych studentów: Annę Ścisłowską, Mateusza Włoch i Mateusza Schmidta. Uczestnicy mieli przyjemność poznać dziennikarzy: Adama Hebla, który na co dzień współpracuje z Twoją Telewizją Morską oraz Jana Jabłońskiego - najmłodszego pracownika Radia Kaszëbe.

Warsztaty składały się z dwóch części - merytorycznej i praktycznej. W pierwszej kolejności młodzi redaktorzy dzielili się z licealistami urokami i wadami swojej pracy oraz zaprezentowali im fragmenty własnych programów. Chętnie, wyczerpująco i bardzo szczerze odpowiadali na zadawane pytania. W praktycznej części podzielono młodzież na dwie grupy, które współpracowały z Adamem i Janem. Podopieczni pracownika TTM układali scenariusz do jego programu, propagującego kulturę kaszubską, który zostanie zrealizowany w najbliższym czasie. Grupa Jana miała przyjemność zdobywać umiejętności w zakresie tworzenia wywiadów radiowych. Prowadzący. Uczniowie opowiadali o swoich pasjach, próbowali własnych sił, wcielając się w rolę reporterów.

Uczestnicy byli zachwyceni do tego stopnia, że warsztaty skończyły się długo po planowanym czasie i wszyscy niechętnie rozchodzili się do domów. Było to nowe doświadczenie, które na pewno zapadnie w pamięć wszystkich uczniów. Relacja z tych zajęć ukaże się w poniedziałek 09.12.13 r. na stronie www.tujenaszazemia.pl, a fragmenty przeprowadzonych przez uczniów wywiadów pojawią się w programie Jana Jabłońskiego "Teater" w Radiu Kaszëbe w czwartek 12.12.13 r. o godzinie 20:55 . Zapraszamy do podziwiania ich pracy!

"Mało ludzi myśli, ale każdy chce mieć swoje zdanie. "
George Berkeley
"Not life, but good life, is to be chiefly valued. "
Socrates