I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Warsztaty dziennikarskie

Dnia 05.12.13 r. w i Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyły się warsztaty dziennikarskie zorganizowane przez troje młodych studentów: Annę Ścisłowską, Mateusza Włoch i Mateusza Schmidta. Uczestnicy mieli przyjemność poznać dziennikarzy: Adama Hebla, który na co dzień współpracuje z Twoją Telewizją Morską oraz Jana Jabłońskiego - najmłodszego pracownika Radia Kaszëbe.

Warsztaty składały się z dwóch części - merytorycznej i praktycznej. W pierwszej kolejności młodzi redaktorzy dzielili się z licealistami urokami i wadami swojej pracy oraz zaprezentowali im fragmenty własnych programów. Chętnie, wyczerpująco i bardzo szczerze odpowiadali na zadawane pytania. W praktycznej części podzielono młodzież na dwie grupy, które współpracowały z Adamem i Janem. Podopieczni pracownika TTM układali scenariusz do jego programu, propagującego kulturę kaszubską, który zostanie zrealizowany w najbliższym czasie. Grupa Jana miała przyjemność zdobywać umiejętności w zakresie tworzenia wywiadów radiowych. Prowadzący. Uczniowie opowiadali o swoich pasjach, próbowali własnych sił, wcielając się w rolę reporterów.

Uczestnicy byli zachwyceni do tego stopnia, że warsztaty skończyły się długo po planowanym czasie i wszyscy niechętnie rozchodzili się do domów. Było to nowe doświadczenie, które na pewno zapadnie w pamięć wszystkich uczniów. Relacja z tych zajęć ukaże się w poniedziałek 09.12.13 r. na stronie www.tujenaszazemia.pl, a fragmenty przeprowadzonych przez uczniów wywiadów pojawią się w programie Jana Jabłońskiego "Teater" w Radiu Kaszëbe w czwartek 12.12.13 r. o godzinie 20:55 . Zapraszamy do podziwiania ich pracy!

"Nauczając, uczymy się. "
Seneka
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality. "
"Man muss Lehre und Leben unterscheiden. Das Leben ist bei uns ebenso schlimm wie bei den Päpstlichen. "
Martin Luther
"Qui n'a pas l'esprit de son âge,De son âge a tout le malheur."
Voltaire
Ardua prima via est – początki są trudne