I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 18 Listopad 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Odsłonięcie pomnika prof. Gerarda Labudy w Luzinie

2 X 2016 r. delegacja I LO im. Króla Jana III Sobieskiego uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu pomnika Gerarda Labudy w Luzinie, poprzedzonym mszą św. i złożeniem wieńców na grobie Uczonego.

Profesor był wybitnym uczniem "Sobieskiego" w latach 1928 - 1936.

"Ludzie także czasami szczekają. "
Pies Szarik
"I must have a prodigious quantity of mind; it takes me as much as a week sometimes to make it up. "
Mark Twain
"Fliehe die Lehren jener Forscher,deren Beweisgründe nicht bestätigt werden durch die Erfahrung. "
Leonardo da Vinci
"Le feu qui semble éteint souvent dort sous la cendre. "
Corneille
Navigare necesse est, vivere non est necesse – Żeglowanie jest konieczne, życie nie - Marek Antoniusz. do zeglarzy, aby wypłyneli w sztorm z Egiptu ze zbożem dla głodującego Rzymu.