I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Hiszpanie w Polsce 2016

W dniach od 26.04 do 03.05.2016 r. gościliśmy naszych przyjaciół z Manzanares w Polsce i pokazaliśmy im piękno Kaszub, Trójmiasta oraz zapoznali ich z naszym systemem nauczania, poprzez organizację zajęć edukacyjnych w szkole. Zostaliśmy tez zaproszeni do siedziby Rady Powiatu, gdzie pani Starosta Gabriela Lisius przybliżyła funkcjonowanie i strukturę samorządu.

Mamy nadzieję, że pobyt uczniów z Hiszpanii będzie dla nich tak samo interesującym doświadczeniem i przywiozą z podróży po Pomorzu wiele miłych wspomnień.

Każda wymiana jest niezwykłym doświadczeniem, ponieważ dzięki niej możemy poznać "od środka" życie w danym kraju czy kulturze. Poznaliśmy niezwykłych ludzi, z którymi spędzaliśmy czas, tak jakbyśmy znali się od zawsze. Wyjazdy, takie jak ten, wiele wnoszą do naszego życia i będą przez nas zawsze miło wspominane.

Uczniowie I LO i opiekunowie wymiany p. Monika Westphal i p. Lucyna Grzenkowicz.

"Nie czyń nic bez rozwagi, lecz tylko według zasady dobrze obmyślanej. "
Marek Aureliusz
"There is nothing on this earth more to be prized than true friendship. "
Saint Thomas Aquinas