I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Wymiana młodzieży z Hiszpanią 2017

I LO w Wejherowie po raz drugi podjęło współpracę z PEDRO ALVAREZ DE SOTOMAYOR HIGH SCHOOL w Manzanares w prowincji La Mancha.

W dniach 13 -19.03.2017 uczniowie "Sobieskiego" gościli w zaprzyjaźnionej hiszpańskiej szkole. Głównym celem wymiany jest stwarzanie warunków do bezpośredniego kontaktu z osobami obcojęzycznymi i uświadamianie konieczności nauki języków obcych. Podczas wymiany młodzież obu krajów ma możliwość poznania kultury, tradycji, walorów turystycznych, a także warunków życia mieszkańców.

Hiszpanie przywitali rówieśników późnym wieczorem tańcem flamenco. Następnego dnia po spotkaniu z burmistrz w ratuszu miasta, uczniowie zwiedzili największe atrakcje tego kastylijskiego miasteczka: kościół LA ASUNCION, muzeum MANUELA PINA, zamek PILAS BONAS oraz muzeum produkcji regionalnego sera. Kolejne dni upłynęły na wyprawie do m.in. odległego o 200 km Madrytu, do Campo de Criptana - krainy wiatraków i Don Kichota oraz do przepięknego Toledo z katedrą, synagogą, muzeum El Greco i innymi ważnymi dla kultury hiszpańskiej obiektami. Zaplanowano tez zajęcia w szkole z języka hiszpańskiego, zajęcia sportowe i naukę tańca flamenco.

Pogoda byłą piękna i młodzież wróciła pełna wrażeń i chęci do przygotowania rewizyty.

18 kwietnia póżnym wieczorem przywitano gości z Hiszpanii w Wejherowie.

Program trygodniowej wizyty był również bardzo bogaty. Oprócz zajęć lekcyjnych i artystyczno-sportowych uczestnicy wymiany zwiedzali Wejherowo, Trójmiasto i Toruń - miasto Mikołaja Kopernika. Na zakończenie projektu 24 kwietnia w auli liceum "Sobieskiego" młodzież przygotowała i przedstawiła prezentacje podsumowujące relację, wymieniła się spostrzeżeniami, a dyrektor Bożena Conradi podziękowała za uczestnictwo w projekcie: młodzieży i ich rodzinom oraz nauczycielom Monice Westphal i Beacie Lenz.

Przeczytaj wpis na portalu wejherowo4.info

"Nie można iść w różnych kierunkach jednocześnie. "
Pitagoras
"Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. "