I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sobota, 21 Lipiec 2018 r. Imieniny: Danieli, WawrzyNca, Wiktora

Projekt Erasmus + w I Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie

Zmień język ->

"Working in Europe: Europolitan Ways into the Future" to dwuletni projekt, którego tematem przewodnim jest europejski rynek pracy. Projekt ten ma pomóc młodzieży w poszerzaniu horyzontów i przygotowaniu ich do podjęcia pracy. Uczniowie zapoznają się z procesem ubiegania się o pracę przygotowując dokumenty aplikacyjne w postaci CV oraz listu motywacyjnego, przyjrzą się rozmowom kwalifikacyjnym oraz stażom w krajach europejskich.

We wrześniu w Eduard-Breuninger-Schule w Backnang w Niemczech spotkali się koordynatorzy projektu ze szkół partnerskich: Miguel de Cervantes w Móstoles (Hiszpania), IISS "Charles Darwin" w Rzymie (Włochy) oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie. Podczas spotkania ustalono szczegółowy harmonogram działań. Następnie my, uczniowie, przystąpiliśmy do naszej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, aby dostać się do projektu. Nie było łatwo. Spośród 49 kandydatów tylko 18 przeszło dalej.

Pierwszym zadaniem każdego uczestnika była rejestracja na portalu eTwinning. Na swoich profilach umieściliśmy krótkie opisy o sobie i nasze zdjęcia. Bez problemu możemy tam kontaktować się z innymi członkami projektu. Oczywiście, wszystkie wiadomości piszemy w języku angielskim, dzięki czemu możemy doskonalić nasze umiejętności językowe.

Obecnie wykonujemy kolejne zadania w grupach. Na liście zadań znajdują się: stworzenie logo projektu, które będzie wykorzystywane podczas spotkań oraz zostanie umieszczone na koszulkach, rozpowszechnienie informacji o naszym projekcie poprzez napisanie artykułu oraz zrobienie gazetki, a także nakręcenie dwóch filmików prezentujących szkołę i uczniów biorących udział w tym przedsięwzięciu. Oba filmy zostaną udostępnione na TwinSpace projektu, gdzie wszyscy będziemy mogli obejrzeć nasze prace.

To jeszcze nie wszystko. W latach 2018-2019 odbędą się międzynarodowe spotkania w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i we Włoszech. Ponadto, będziemy mieli możliwość wyjazdu na tygodniowy staż za granicę pod koniec drugiej klasy. Będzie to na pewno bardzo ciekawe doświadczenie.

Projekt "Working in Europe: Europolitan Ways into the Future" jest doskonałą inicjatywą dla osób otwartych, aktywnych, pragnących poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Doskonalenie języka angielskiego, poznawanie kultury i zwiedzanie to dodatkowe zalety projektu, który będzie dla nas wspaniałym przeżyciem.

Aleksandra Cieszyńska
Zuzanna Boyke, Kl. I B

"Nie można powiedzieć nic niedorzecznego, czego by już jakiś filozof nie powiedział. "
Cyceron
"I must have a prodigious quantity of mind; it takes me as much as a week sometimes to make it up. "
Mark Twain
"Eine Frau soll sich still in aller Unter ordnung belehren lassen. "
Paulus (1 Timotheus 2, 11)
"La prospérité découvre nos vices et l'adversité nos vertus. "
Francis Bacon
Homo doctus in se semper divitias habet. – człowiek wykształcony w sobie zawsze bogactwo ma.