I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 18 Listopad 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Working in Europe: Europolitan Ways into the Future - spotkanie w Polsce

13 maja 2018 r. do I Liceum Ogólnokształcacego im Króla Jana III Sobieskiego przyjechała międzynarodowa grupa uczestników projektu "Working in Europe - Europolitan Ways into the Future" finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Szkołą koordynującą projekt jest Eduard-Breuninger-Schule Backnang, Niemcy, a szkołami partnerskimi są: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, IES Miguel de Cervantes, Mostoles (Hiszpania) , IISS Charles Darwin, Rzym (Włochy).

W spotkaniu wzięło udział 34 uczniów i 12 opiekunów z każdego kraju.

Projekt koncentruje się na zagadnieniach związanych z europejskim rynkiem pracy, procesem ubiegania się o pracę w różnych krajach oraz promowaniem kompetencji kluczowych sprzyjających inicjatywie i przedsiębiorczości.

Po wizycie w Niemczech w lutym 2018 r. grupy spotkały się w "Sobieskim". Bogaty harmonogram tygodniowej wizyty obejmował wspólne warsztaty dotyczące tworzenia video CV, zajęcia fotograficzne w WCK, wizytę na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni oraz w siedzibie starostwa.

Ponadto młodzież miała okazje integrowania się podczas wycieczek po naszym regionie.

Opiekunem projektu w liceum jest p. Katarzyna Bojke - nauczycielka języka angielskiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wizyty, a zwłaszcza prorektorowi AM prof. dr hab. Ireneuszowi Czarnowskiemu, prodziekanowi dr. Przemysławowi Wilczyńskiemu, dyrektorowi WCK p Jolancie Rożyńskiej, rodzinom goszczącym uczestników projektu oraz nauczycielom I LO. To już trzeci unijny projekt , jaki realizuje "Sobieski". Tym razem szkolny wniosek pozyskał 21 tys. euro na jego realizację.

Projekt wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Bożena Conradi - dyr.I LO.

Powitanie Gości

Zwiedzanie Wejherowa

Erasmus w Starostwie

Wręczenie certyfikatów uczestnictwa w Projekcie