I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2009/10

Dnia 2 września 2009 roku odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych szkół i odśpiewaniu hymnu narodowego odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

70 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczczono koncertem w wykonaniu zespołu "Sobieski Band" oraz uczniów szkolnego teatru "Prawie Lucki" z udziałem Absolwentów.

Dyrektor Szkoły Bożena Conradi powitała zaproszonych gości.

Uroczystego otwarcia roku szkolnego dokonał Starosta Wejherowski Józef Reszke.

Spośród zaproszonych gości zabrał głos Poseł Jerzy Budnik przekazując młodzieży życzenia owocnej nauki.

W drugiej części uroczystości dokonano otwarcia boiska szkolnego. Wstęgę razem ze Starostą przecinali:
- Jerzy Budnik - Poseł na Sejm RP.
- Ryszard Sulęta - Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
- Ewa Furche - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku
- Bożena Conradi - dyrektor Szkoły z przedstawicielami uczniów

Na zakończenie Pan Starosta osobiście rozpoczął zajęcia sportowe na nowym boisku.

Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem.

"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. "
św. Augustyn
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality. "
"Eine Frau soll sich still in aller Unter ordnung belehren lassen. "