I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły 160-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


Otrzęsiny pierwszoklasistów w roku szkolnym 2006/07

Dnia 15 września bieżącego roku o godzinie 1600 odbyło się oficjalne przyjęcie klas pierwszych do grona uczniów chodzących do Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego.

"Trzecioklasiści jak zwykle przygotowali wiele niespodzianek.
Na początku każdy z nas musiał przejść przez tor przeszkód. Należało czołgać się pod stolikami, gdzie można było sobie nieźle poobcierać łokcie. Z góry sypano mąkę i nawoływano do pośpiechu. Na końcu tych wyczynów każdy otrzymał pieczątkę, na znak, że zostaje przyjęty do liceum.
Kolejną częścią ceremonii było oficjalne wprowadzenie króla Jana III Sobieskiego wraz z małżonką (w tym czasie wszyscy oczywiście śpiewali hymn: "Sobieski da się lubić").
Po powitaniu pary królewskiej rozpoczęły się różne zadania od pompek, przysiadów, obwijania papierem toaletowym kolegów i koleżanek ... po picie cudownych mikstur, jedzenie czosnku, plecienie wianków z pokrzyw, tworzenie z własnych ubrań (kociej sierści) jak najdłuższego sznurka, turlanie kłębuszka wełny przez całą długość parkietu na czworaka... To nie był koniec niespodzianek. Nikt z przybyłych na tą uroczystość nie mógł wyjść czysty. Każdy został dokładnie umorusany farbą.
Te niezwykłe wyczyny kończyły się prezentacjami poszczególnych klas. Forma prezentacji była dowolna. Można było przygotować plakat, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk itp.
Na koniec zrobiono wszystkim pamiątkowe zdjęcia oraz przeprowadzono operację, jakbym mogła zapomnieć, "oficjalnego obcięcia uszu". Od tego momentu każdy z nas stał się prawowitym członkiem społeczności uczniowskiej."

Wspominała Katarzyna Milewczyk
uczennica klasy 2006aWRÓĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Najmądrzejszy jest, który wie czego nie wie. "
Sokrates
English is easy:
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "
Confucius
Deutsch macht Spass:
"Wer sein eigner Lehrmeister sein will,hat einen Narren zum Schüler. "
Deutsches Sprichwort
Bien joué!
"La flatterie est le miel et le condiment de toutes les relations entre les hommes. "
Platon
Latina docet:
De gustibus non est disputandum - o smakach/gustach się nie dyskutuje

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.