I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Otrzęsiny pierwszoklasistów w roku szkolnym 2008/09

Dnia 18 września 2008 roku, zgodnie z kilkuletnią tradycją "Sobieskiego" odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Pierwszaki musieli się nieźle napracować, aby zasłużyć na miano ucznia naszego liceum. By łatwiej było rozpoznać poszczególne klasy, każdy z jej członków musiał założyć strój w przypisanym kolorze. Pierwszoklasiści wykonywali różne zadania m.in. jak na koty przystało - turlanie kłębków wełny, ćwiczenia fizyczne, przejście przez "tunel ku wiedzy", odpowiadali również na pytania związane z historią szkoły, patronem, wychowawcą i uczniami klasy. Nagrodą za poprawną odpowiedź było wypicie tajemniczej mikstury, w której skład wchodził zestaw przypraw meksykańsko-portugalskich.

W końcowej części zabawy zorganizowano konkursy na symboliczno-abstrakcyjny portret wychowawcy klasy oraz na najdłuższy koci ogon wykonany z wierzchnich ubrań. Za każdą konkurencję "Rzeri" przyznawało punkty, po ich zliczeniu okazało się, że zwyciężyła klasa Id.

Otrzęsiny zakończyły się symbolicznym "obcięciem uszu" przez koleżanki i kolegów z klas III.

Wspominała Justyna Lezner
uczennica klasy d

"Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów. "
Gottfried Wilhelm Leibniz
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
"Jedes Ding enthält seine Lehre,in der der Hinweis auf alle anderen Dinge enthalten ist."
Walt Whitman
"L'infortune est la sage-femme du génie. "
Napoléon 1er
Festina lente! – spiesz się powoli