I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 19 Pazdziernik 2018 r. Imieniny: Michaliny, MichaLa, Piotra

Otrzęsiny pierwszoklasistów w roku szkolnym 2009/10

Dnia 25 września około godziny 8:10 uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wsiedli do autokarów, by udać się w … nieznane, do Krainy Łowców Przygód.

Podróż trwała około pół godziny, po tym czasie przybyliśmy na miejsce, czyli do Leśnego Schroniska w Porzeczu.

Na ogólnym zebraniu każda klasa otrzymała mapę, na której były rozmieszczone punkty spotkań z opiekunami. Zabawa w każdym z punktów trwała około pół godziny, i polegała na realizowaniu różnorakich zadań integrujących klasę: budowa noszy, przejście przez pajęczą sieć, przeprawa pontonami na drugi brzeg rzeki i wiele, wiele innych.

W połowie dnia ponownie spotkaliśmy się w jednym miejscu, by uzupełnić zapasy energii. Gorący bigos jadły nawet przedstawicielki dyrekcji szkoły: p. Conradi i p. Jędrej oraz król Jan III Sobieski z małżonką Marysieńką. To właśnie Oni, wraz z uczniami klas trzecich, przyjęli wszystkie kotki i kocury w poczet uczniów naszej szkoły.

Po przerwie ciężko było wrócić na pole walki albo ściankę wspinaczkową, ale wszyscy dali radę. Najlepiej poradziły sobie dziewczyny z klasy Id, które w nagrodę otrzymały puchar Schroniska w Porzeczu, karton lizaków i … dodatkowy dzień wolny na wycieczkę.

Podczas podróży powrotnej widać i słychać było radość pierwszaków. Można zatem powiedzieć, że nie taki chrzest straszny, jak go opisują.

"Czasami dobrze jest zakopać kość na później, czasami dobrze ją odnaleźć. "
Pies Szarik
"We would like to live as we once lived, but history will not permit it. "
John F. Kennedy