I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły 160-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


Otrzęsiny pierwszoklasistów w roku szkolnym 2009/10

Dnia 25 września około godziny 8:10 uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wsiedli do autokarów, by udać się w … nieznane, do Krainy Łowców Przygód.

Podróż trwała około pół godziny, po tym czasie przybyliśmy na miejsce, czyli do Leśnego Schroniska w Porzeczu.

Na ogólnym zebraniu każda klasa otrzymała mapę, na której były rozmieszczone punkty spotkań z opiekunami. Zabawa w każdym z punktów trwała około pół godziny, i polegała na realizowaniu różnorakich zadań integrujących klasę: budowa noszy, przejście przez pajęczą sieć, przeprawa pontonami na drugi brzeg rzeki i wiele, wiele innych.

W połowie dnia ponownie spotkaliśmy się w jednym miejscu, by uzupełnić zapasy energii. Gorący bigos jadły nawet przedstawicielki dyrekcji szkoły: p. Conradi i p. Jędrej oraz król Jan III Sobieski z małżonką Marysieńką. To właśnie Oni, wraz z uczniami klas trzecich, przyjęli wszystkie kotki i kocury w poczet uczniów naszej szkoły.

Po przerwie ciężko było wrócić na pole walki albo ściankę wspinaczkową, ale wszyscy dali radę. Najlepiej poradziły sobie dziewczyny z klasy Id, które w nagrodę otrzymały puchar Schroniska w Porzeczu, karton lizaków i … dodatkowy dzień wolny na wycieczkę.

Podczas podróży powrotnej widać i słychać było radość pierwszaków. Można zatem powiedzieć, że nie taki chrzest straszny, jak go opisują.WRÓĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada. "
św. Augustyn
English is easy:
"Genius is more often found in a cracked pot than in a whole one. "
E. B. White
Deutsch macht Spass:
"Jede Minute, jeder Mensch,jeder Gegenstand kann dir eine nützliche Lehre, wenn du sie nur zu entwickeln verstehst. "
Heinrich von Kleist
Bien joué!
"De tous les maux, les plus douloureux sont ceux que l'on s'est infligés a soi-meme. "
Sophocle
Latina docet:
Optimum medicamentum quies est – najlepszym lekarstwem jest spokój

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.