I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 19 Pazdziernik 2018 r. Imieniny: Michaliny, MichaLa, Piotra

Otrzęsiny pierwszoklasistów w roku szkolnym 2011/12

Dnia 9 września 2011 r. klasy pierwsze, ich wychowawcy i wybrani uczniowie klas trzecich wyjechali do Porzecza. Celem był integracyjny obóz przetrwania. „Koty” mieli założone uszy i ogon, oczywiście w barwach przypisanych każdej klasie.

Po dotarciu na miejsce organizatorzy poinformowali o zasadach współzawodnictwa, każda klasa dostała jedną mapę i wszyscy ruszyli w podróż.

Przygotowano jak zwykle wiele atrakcji, m.in.: strzelanie z łuku, jedzenie czekolady widelcem i nożem, psi zaprzęg, "pajęczyna", pływanie pontonem, napełnianie rur wodą, ścianka do wspinaczki. Oczywiście to nie było wszystko. Jedną z mniej przyjemnych rzeczy na pewno było robienie pompek i inne ćwiczenia wykonywane na życzenie trzecioklasistów ubranych w mundury wojskowe. Około godziny 13.00 wszyscy zebrali się w centrum bazy na wspólnym posiłku, gdzie czekał na każdego pyszny bigos i kompot.

Po posiłku pierwszaki złożyli ślubowanie i odśpiewali hymn. Na znak, że stali się w pełni częścią społeczności "Sobieskiego" odcięto każdemu uszy i ogon.

Po rozegraniu kolejnych dwóch konkurencji, o godzinie 14.30 wszyscy wrócili na miejsce zbiórki. Po podziękowaniach dla organizatorów i wychowawców zostały ogłoszone wyniki. Wygrała klasa o profilu biologiczno-chemicznym - zyskując dodatkowy dzień na wycieczkę, oraz "odpust" w postaci jednego dnia bez pytania na ocenę.

Po zakończeniu otrzęsin wszyscy pełni wrażeń, zmęczeni powrócili autokarami do domów.

"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. "
św. Augustyn
"I not only use all the brains that I have, but all that I can borrow."
Woodrow Wilson
"Die Lehre mag sich indessen stellen,wie sie will,das Leben geht seinen Gang fort. "
Johann Wolfgang von Goethe
"L'homme est une chose abjecte et vile, s'il ne s'éleve au-dessus de l'humanité. "
Séneque
Qui scribit, bis legit – kto pisze, ten podwójnie czyta.