I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 16 Listopad 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Otrzęsiny pierwszoklasistów w roku szkolnym 2017/18

15 września 2017 roku, tradycyjnie w Porzeczu, "otrząsaliśmy" pierwszoklasiestów. Pomimo kiepskiej pogody młodzież bawiła się świetnie integrując się w ramach zespołów klasowych. Zwycięzcą rywalizacji - podobnie jak w roku ubiegłym okazała się pierwsza a - czyli klasa humanistyczna.

"Książki są lekarstwem dla umysłu. "
Demokryt
"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it. "
Aristotle
"In langweiligen Versen und abgeschmackten Gedanken Lehrt ein Präzeptor und hier, wie man gefällt und verführt. "
Johann Wolfgang von Goethe
"Qui n'a pas l'esprit de son âge,De son âge a tout le malheur."
Voltaire
Macte animo, iuvenis! – bądź mężny, młodzieńcze!