I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji

Święto Niepodległości w roku szkolnym 2006/2007

Dnia 9 listopada bieżącego roku obchodziliśmy kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego ten dzień został uświetniony przybyciem szanownych gości: pana inż. Bogdana Pietruszki i panią wizytator z kuratorium oświaty oraz uroczystym apelem.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9:00. Pan Pietruszka jest wielkim patriotą, projektantem Pomnika Poległych Stoczniowców, sylwetki kadłuba statku "Dar młodzieży" i wielu medali np. Medalu Konradiego, orderu z Jasnej Góry, medalu z okazji 30-lecia Zrzeszenia Pomorskiego w Gdańsku. Jego prace możemy zobaczyć m.in. w Kościele św. Brygidy w Gdańsku, który znany jest z krzewienia myśli patriotycznej.
Inż. Bogdan Pietruszka opowiedział nam o swoim życiu, przejawach patriotyzmu i jego symbolach (kotwica-nadzieja, krzyż-wiara katolicka). Opowiedział nam również o swojej pasji - gromadzeniu książek, co czyni już od pięćdziesięciu lat, szczególnie interesują go książki historyczne.

O godz. 10:00 uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczął się apel.
W czasie tej uroczystości szkoła otrzymała z rąk pani wizytator kolejne Certyfikaty:
  • "Szkoły aktywnie współpracującej z środowiskiem"
  • "Dobrej atmosfery w szkole"
  • "Opieki i profilaktyki wspomagającej naukę"
Część artystyczna została przygotowana przez chór szkolny, zespół "Sobieski Band" oraz aktorów z teatru "Prawie Lucki". Wykonano wiele pieśni patriotycznych m.in. "Hymn do miłości Ojczyzny", "Hymn Legionów Polskich" , "Warszawiankę".
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na Karykaturę Twórców II Rzeczpospolitej, i tak nagrodzono:
  1. Justynę Chorążewicz kl.IIe
  2. Marcina Szybczyńskiego kl.IIIe
  3. Martynę Szordykowską kl.IIh
Wyróżnienie otrzymały również: Teresa Łepek kl.IIIg oraz Aleksandra Maj kl.IIIb.

Opracowała: Katarzyna Milewczyk
Uczennica kl. 2006a

Pliki multimedialne:
(kliknij by obejrzeć)

"Nic tak nie przyczynia się do szybkiego sukcesu jak cudze błędy. "
Roger Bacon
"There is no time for cut-and-dried monotony. There is time for work. And time for love. That leaves no other time! "
Coco Chanel
"Die Lehre mag sich indessen stellen,wie sie will,das Leben geht seinen Gang fort. "
Johann Wolfgang von Goethe
"La flatterie est le miel et le condiment de toutes les relations entre les hommes. "
Platon