I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 18 Listopad 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Święto Niepodległości w roku szkolnym 2009/2010

10 listopada tradycyjnie jak co roku odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Dzień ten był prawdziwą lekcją patriotyzmu.

Wielcy Polacy prezentowani w poezji przez młodzież, tacy jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty, Ignacy Daszyński są do dziś wzorem do naśladowania, a czyn Polaków, który doprowadził do wydarzeń 11 listopada to data której nie zapomnimy - po 123 latach niewoli staliśmy się Polakami.

"Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali niż mówili. "
Sokrates
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "
Confucius