I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Święto Niepodległości w roku szkolnym 2009/2010

10 listopada tradycyjnie jak co roku odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Dzień ten był prawdziwą lekcją patriotyzmu.

Wielcy Polacy prezentowani w poezji przez młodzież, tacy jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty, Ignacy Daszyński są do dziś wzorem do naśladowania, a czyn Polaków, który doprowadził do wydarzeń 11 listopada to data której nie zapomnimy - po 123 latach niewoli staliśmy się Polakami.

"Nauczając, uczymy się. "
Seneka
"Not life, but good life, is to be chiefly valued. "
Socrates