I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Wigilia szkolna 2011/12

22 grudnia 2011 roku odbyły się w naszej szkole tradycyjne spotkania wigilijne.

Spotkania uczniów z wychowawcami w klasach poprzedził wspaniały koncert kolęd przygotowany przez chór szkolny pod dyrekcją prof. Ewy Rocławskiej.

Przy wigilijnym stole spotkali się również nauczyciele. Ze szczególną radością witaliśmy liczną grupę Nauczycieli Seniorów. Ich coroczna obecność jest bardzo dobrze postrzegana przez uczniów, którzy stwierdzili, że szkolne spotkanie bez Nich to jak Wigilia w domu bez Rodziców.

Dodatkowych wrażeń przysporzyły wszystkim kaszubskie jasełka, które przedstawiła grupa uczniów uczestnicząca w zajęciach języka kaszubskiego w naszym Liceum.

"Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. "
Empedokles
"Not everything that is faced can be changed, but nothing can be changed until it is faced. "
James A. Baldwin
"Alle trügerischen Lehren, welche das Herz Lügen straft, überzeugen nicht. "
Jean-Jacques Rousseau
"L'absence est le plus grand des maux. "
La Fontaine
Plurimos annos! - Sto lat! (dosł. Wielu lat!)