I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie piatek, 16 Listopad 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Dzień Patrona w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 20.02.2018 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona. Podczas uroczystej gali rozegrał się finał konkursu na scenkę o życiu króla Jana III Sobieskiego. Do finału przeszło 5 klas: 1a, 1b, 1f, 2a, 2b.

Wyniki konkursu:
I miejsce - klasy 2a oraz 2b
III miejsce - klasa 1f

Zwycięzcy rywalizacji otrzymali dodatkowy dzień na wycieczkę oraz dzień wolny od pytania. Chwilę oczekiwania na wyniki konkursu umilił nam występ klasy Ia, która z przymrużeniem oka zaprezentowała sąd nad duszą Jana III Sobieskiego, podczas którego oskarżono go o powołanie stada kawoholików, roztrzepanie i nieumiejętność upilnowania własnego syna. Wybraliśmy także nową parę królewską z klasy 2g, która będzie nam panowała przez najbliższy rok.

"Uczonymi na ogół zostają osobnicy, którzy w szkole nie potrafili nauczyć się wielu niepotrzebnych rzeczy. "
Edward Jokel
"Friendship... is not something you learn in school. But if you haven't learned the meaning of friendship, you really haven't learned anything. "
Muhammad Ali