I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sobota, 21 Lipiec 2018 r. Imieniny: Danieli, WawrzyNca, Wiktora

Dzień Patrona w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 20.02.2018 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona. Podczas uroczystej gali rozegrał się finał konkursu na scenkę o życiu króla Jana III Sobieskiego. Do finału przeszło 5 klas: 1a, 1b, 1f, 2a, 2b.

Wyniki konkursu:
I miejsce - klasy 2a oraz 2b
III miejsce - klasa 1f

Zwycięzcy rywalizacji otrzymali dodatkowy dzień na wycieczkę oraz dzień wolny od pytania. Chwilę oczekiwania na wyniki konkursu umilił nam występ klasy Ia, która z przymrużeniem oka zaprezentowała sąd nad duszą Jana III Sobieskiego, podczas którego oskarżono go o powołanie stada kawoholików, roztrzepanie i nieumiejętność upilnowania własnego syna. Wybraliśmy także nową parę królewską z klasy 2g, która będzie nam panowała przez najbliższy rok.

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko lecz Ľle. "
Platon
"Society has always seemed to demand a little more from human beings than it will get in practice. "
George Orwell
"Die Erfahrung kommt den Lehren zuvor. "
Jean-Jacques Rousseau
"L'ambition est comme un torrent et ne regarde pas derriere soi. "
Ben Jonson
Cogitationis poenam nemo patitur. – za myśli kary nikt nie ponosi.