I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji

Dzień Patrona w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 20.02.2018 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona. Podczas uroczystej gali rozegrał się finał konkursu na scenkę o życiu króla Jana III Sobieskiego. Do finału przeszło 5 klas: 1a, 1b, 1f, 2a, 2b.

Wyniki konkursu:
I miejsce - klasy 2a oraz 2b
III miejsce - klasa 1f

Zwycięzcy rywalizacji otrzymali dodatkowy dzień na wycieczkę oraz dzień wolny od pytania. Chwilę oczekiwania na wyniki konkursu umilił nam występ klasy Ia, która z przymrużeniem oka zaprezentowała sąd nad duszą Jana III Sobieskiego, podczas którego oskarżono go o powołanie stada kawoholików, roztrzepanie i nieumiejętność upilnowania własnego syna. Wybraliśmy także nową parę królewską z klasy 2g, która będzie nam panowała przez najbliższy rok.

"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. "
św. Augustyn
"He who opens a school door, closes a prison. "
Victor Hugo