I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Dzień Patrona w roku szkolnym 2005/2006

Dzień Patrona w tym roku przypadł na 22 lutego. W przygotowanie święta zaangażowane były klasy pierwsze, drugie i klasa IIIa. Z tej okazji szkoła została przystrojona w stylu barokowym oraz zorganizowano liczne konkursy. Działania uczniów i nauczycieli koordynowała dyr. Jadwiga Jędrej.
Obchody zaszczycił swą obecnością chór z Conecticut w USA, grający muzykę gospel. Ponadto przybyli reprezentanci władz powiatu wejherowskiego: vicestarosta Gabriela Lisius, naczelnik Wydziału Oświaty Mirosław Lademann, naczelnik Wydziału Promocji Bartosz Aleksandrowski.

Uroczyste przywitanie chórzystów przygotowały nauczycielki języka angielskigo: Alina Bałka, Barbara Kaczykowska, Anna Breza i Małgorzata Radecka. Zespół szkolny "Sobieski Band" zorganizował poczęstunek a później chórzyści rozeszli się do sal lekcyjnych w których uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego. Zwiedzili również całą szkołę.
Następnie młodzież wraz z gośćmi uczestniczyła w uroczystym apelu w czasie którego rostrzygnięto konkursy:
- Marysieńka i Sobieski - reprezentanci klasy Id
- konkurs fotograficzny:
   I miejsce ex equo: A. Włodarczak, K. Fetta kl. IIb i P. Winowiecka Id
 :  II miejsce: M. Ciskowska Ig
   III miejsce: M. Sychowski, W. Soliński, K. Grzymała Ih
- konkurs plastyczny:
   I miejsce P. Bigus IIc
Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

W kolejnej części apelu klasa If przedstawiła scenkę pt. "Powrót Króla".

Organizatorzy: prof. Beata Płotka, prof. Jolanta Waldowska składają szczególne podziękowania młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała wspaniały wystrój szkoły, wychowawcom oraz Rodzicom, fundatorom nagrod.

"Nadaremnie traci czas, kto chce pouczyć człowieka rojącego sobie, że jest już mądry. "
Demokryt
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught. "
Oscar Wilde