I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły 160-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


Dzień Patrona w roku szkolnym 20010/2011

 

2 lutego nasza szkoła obchodziła święto Patrona - króla Jana III Sobieskiego.

Tego dnia spora część naszej społeczności szkolnej zaprezentowała się w strojach barokowych, przebrana za szlachtę , a także za zakonników i chłopów. Na korytarzach można było spotkać przedstawicieli różnych grup społecznych z czasów kiedy panował król Jan III Sobieski.

Uczennice klasy IG Anita Cyman i Kinga Jarmulewska przygotowały wystawę pt. "Zamki w których przebywał Sobieski". Ponadto klasa IG otworzyła mała kawiarenkę, w której można było wypić kawę jak za czasów Sobieskiego. Trzeba było też pochwalić się swoją wiedzą w quizie na temat naszego Patrona i naszej szkoły.

Dzień Patrona uświetnił finał konkursu z wiedzy o Janie III Sobieskim, który przeprowadził historyk pan Marcin Graczyk wraz ze swoją klasą IIG. Zaprezentowały się w nim klasy : IIC - Paweł Dażnik, Łukasz Bizewski , IIE - Weronika Nadzikiewicz , Małgorzata Rocławska oraz IIG - Monika Reck i Joanna Trendel. Najlepszą wiedzą na temat naszego Patrona wykazała się klasa IIE , a wyróżnienie za nakręcony przez siebie film zdobyła klasa IIC.

Dzień Patrona , kiedy to zarówno nauczyciele jak i uczniowie w sposób szczególny identyfikują się z naszą szkoła , po raz kolejny okazał się jednym z tych dni , które będziemy mile i długo wspominać.


WRÓĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. "
św. Augustyn
English is easy:
"He who opens a school door, closes a prison. "
Victor Hugo
Deutsch macht Spass:
"Wir lehren nicht bloß durch Worte; wir lehren auch weit eindringlicher durch unser Beispiel. "
Johann Gottlieb Fichte
Bien joué!
"La neige séjourne longtemps sur les sols pierreux, mais disparaît vite sur les terres cultivées. "
Pétrone
Latina docet:
Amicus Plato, sed magis amica (est) veritas – przyjacielem (mi) Platon, lecz większą przyjaciółką (jest) prawda (z Arystotelesa)

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.