I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sobota, 21 Lipiec 2018 r. Imieniny: Danieli, WawrzyNca, Wiktora
Informacje Aktualności Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły 160-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

 

Jesteś

osobą odwiedzającą tą stronę (od 05.03.2015 r)


Dzień Patrona w roku szkolnym 20010/2011

 

2 lutego nasza szkoła obchodziła święto Patrona - króla Jana III Sobieskiego.

Tego dnia spora część naszej społeczności szkolnej zaprezentowała się w strojach barokowych, przebrana za szlachtę , a także za zakonników i chłopów. Na korytarzach można było spotkać przedstawicieli różnych grup społecznych z czasów kiedy panował król Jan III Sobieski.

Uczennice klasy IG Anita Cyman i Kinga Jarmulewska przygotowały wystawę pt. "Zamki w których przebywał Sobieski". Ponadto klasa IG otworzyła mała kawiarenkę, w której można było wypić kawę jak za czasów Sobieskiego. Trzeba było też pochwalić się swoją wiedzą w quizie na temat naszego Patrona i naszej szkoły.

Dzień Patrona uświetnił finał konkursu z wiedzy o Janie III Sobieskim, który przeprowadził historyk pan Marcin Graczyk wraz ze swoją klasą IIG. Zaprezentowały się w nim klasy : IIC - Paweł Dażnik, Łukasz Bizewski , IIE - Weronika Nadzikiewicz , Małgorzata Rocławska oraz IIG - Monika Reck i Joanna Trendel. Najlepszą wiedzą na temat naszego Patrona wykazała się klasa IIE , a wyróżnienie za nakręcony przez siebie film zdobyła klasa IIC.

Dzień Patrona , kiedy to zarówno nauczyciele jak i uczniowie w sposób szczególny identyfikują się z naszą szkoła , po raz kolejny okazał się jednym z tych dni , które będziemy mile i długo wspominać.


WRÓĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 
progeCAD - alternatywa AutoCAD ®


Cytat dla Ciebie:
"Bezmyślnych wyzwala ze smutku czas, mądrych logika. "
Epikur
English is easy:
"How much more grievous are the consequences of anger than the causes of it. "
Marcus Aurelius
Deutsch macht Spass:
"Trüge gern noch länger des Lehrers Bürden, / Wenn Schüler nur nicht gleich Lehrer würden. "
Johann Wolfgang von Goethe
Bien joué!
"Un homme n'est pas bon a tout, mais il n'est jamais propre a rien. "
Antiquité Chinoise
Latina docet:
ad hoc – doraźnie, bez szczególnego przygotowania, specjalnie w tym celu (dosł. do tego)

©PZS nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.