I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie niedziela, 20 Maj 2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Dzień Patrona w roku szkolnym 20010/2011

2 lutego nasza szkoła obchodziła święto Patrona - króla Jana III Sobieskiego.

Tego dnia spora część naszej społeczności szkolnej zaprezentowała się w strojach barokowych, przebrana za szlachtę , a także za zakonników i chłopów. Na korytarzach można było spotkać przedstawicieli różnych grup społecznych z czasów kiedy panował król Jan III Sobieski.

Uczennice klasy IG Anita Cyman i Kinga Jarmulewska przygotowały wystawę pt. "Zamki w których przebywał Sobieski". Ponadto klasa IG otworzyła mała kawiarenkę, w której można było wypić kawę jak za czasów Sobieskiego. Trzeba było też pochwalić się swoją wiedzą w quizie na temat naszego Patrona i naszej szkoły.

Dzień Patrona uświetnił finał konkursu z wiedzy o Janie III Sobieskim, który przeprowadził historyk pan Marcin Graczyk wraz ze swoją klasą IIG. Zaprezentowały się w nim klasy : IIC - Paweł Dażnik, Łukasz Bizewski , IIE - Weronika Nadzikiewicz , Małgorzata Rocławska oraz IIG - Monika Reck i Joanna Trendel. Najlepszą wiedzą na temat naszego Patrona wykazała się klasa IIE , a wyróżnienie za nakręcony przez siebie film zdobyła klasa IIC.

Dzień Patrona , kiedy to zarówno nauczyciele jak i uczniowie w sposób szczególny identyfikują się z naszą szkoła , po raz kolejny okazał się jednym z tych dni , które będziemy mile i długo wspominać.

"Psia buda nie jest najlepszym miejscem do przechowywania kiełbasy. "
przysłowie duńskie
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality. "
"Der Wolf ist ein großer Übeltäter, doch er lehrt die Hirten, auf der Hut zu sein. "