I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 16 Lipiec 2018 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzień Patrona w roku szkolnym 2011/2012

Dnia 3 lutego 2012 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona - Jana III Sobieskiego.

W przygotowanym apelu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć prezentacje o naszym patronie przygotowaną przez zwycięzców corocznego konkursu o królu Sobieskim.

Jak co roku do walki w teście sprawdzającym wiedzę na temat bohatera stanęli przedstawiciele klas pierwszych i drugich. Do drugiego etapu przeszły Ic, If, IIg. Tym razem nie liczyła się tylko wiedza, ale też umiejętne jej przekazanie, które miało zainteresować przede wszystkim uczniów. Zwycięską pracę - klasy If - wybrało grono pedagogiczne oraz przedstawiciele klas trzecich.

Gdy już zapoznaliśmy się z kilkoma ważnymi faktami z życia Jana III Sobieskiego nastąpiła część artystyczna. Klasa Ig pod nadzorem Pana profesora Radosława Brunke, przygotowała scenkę, której tematem była wizyta króla i jego żony, Marysieńki, w naszej szkole. Jej humorystyczne zabarwienie sprawiło, że miło się ją oglądało.

Wszyscy naprawdę się napracowali, aby uczcić ten dzień i aby zapadł on w naszą pamięć dłużej niż tylko na minutę.

Dagmara Reglińska - uczennica klasy 2011c

"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. "
Francis Bacon
"We all have big changes in our lives that are more or less a second chance. "