I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 10 Grudzien 2018 r. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Dzień otwarty w roku szkolnym 2016/17

Od ponad 10lat I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego pierwszego dnia wiosny otwiera drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowano wiele atrakcji: lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, pokazy średniowiecznego oręża i kącik dla miłośników militariów, doświadczenia chemiczne i fizyczne, relacje z wymiany z młodzieżą z Hiszpanii, Włoch, i Niemiec. Gimnazjalisci brali udział w spotkaniu z absolwentem liceum - badaczem Spitsbergenu Karolem Faehnrich, a także w warsztatach teatru "Prawie Ludzki". W szkolnej auli uroczyście wręczono nagrody najlepszym gimnazjalistom - laureatom Konkursu Matematyczno - Fizycznego, organizowanego przez I LO. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe, a wręczali je etatowy członek Zarządu Powiatu- Wojciech Rybakowski i dyrektor liceum Bożena Conradi.

"Uczonymi na ogół zostają osobnicy, którzy w szkole nie potrafili nauczyć się wielu niepotrzebnych rzeczy. "
Edward Jokel
"We would like to live as we once lived, but history will not permit it. "
John F. Kennedy