I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 23 Sierpien 2017 r. Imieniny: Apolinarego, MiLy, ROZy
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Dzień otwarty w roku szkolnym 2016/17

Od ponad 10lat I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego pierwszego dnia wiosny otwiera drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowano wiele atrakcji: lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, pokazy średniowiecznego oręża i kącik dla miłośników militariów, doświadczenia chemiczne i fizyczne, relacje z wymiany z młodzieżą z Hiszpanii, Włoch, i Niemiec. Gimnazjalisci brali udział w spotkaniu z absolwentem liceum - badaczem Spitsbergenu Karolem Faehnrich, a także w warsztatach teatru "Prawie Ludzki". W szkolnej auli uroczyście wręczono nagrody najlepszym gimnazjalistom - laureatom Konkursu Matematyczno - Fizycznego, organizowanego przez I LO. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe, a wręczali je etatowy członek Zarządu Powiatu- Wojciech Rybakowski i dyrektor liceum Bożena Conradi.

"Chwalebnie jest czynić to, co należy, a nie to co wolno. "
Seneka
"Not everything that is faced can be changed, but nothing can be changed until it is faced. "
James A. Baldwin
"Nachdem man also die Lehre durch das Wunder bewiesen hat, muss man das Wunder durch die Lehre beweisen. "
Jean-Jacques Rousseau
"La flatterie est le miel et le condiment de toutes les relations entre les hommes. "
Platon
Ut sis nocte levis, sit tibi cena brevis! – abyś był lekki w nocy, krótko jedz

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.