I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 25 Czerwiec 2018 r. Imieniny: lucji, Witolda, Wilhelma

Dzień otwarty w roku szkolnym 2016/17

Od ponad 10lat I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego pierwszego dnia wiosny otwiera drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowano wiele atrakcji: lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, pokazy średniowiecznego oręża i kącik dla miłośników militariów, doświadczenia chemiczne i fizyczne, relacje z wymiany z młodzieżą z Hiszpanii, Włoch, i Niemiec. Gimnazjalisci brali udział w spotkaniu z absolwentem liceum - badaczem Spitsbergenu Karolem Faehnrich, a także w warsztatach teatru "Prawie Ludzki". W szkolnej auli uroczyście wręczono nagrody najlepszym gimnazjalistom - laureatom Konkursu Matematyczno - Fizycznego, organizowanego przez I LO. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe, a wręczali je etatowy członek Zarządu Powiatu- Wojciech Rybakowski i dyrektor liceum Bożena Conradi.

"Nie wystrczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym. "
Heraklit z Efezu
"I must have a prodigious quantity of mind; it takes me as much as a week sometimes to make it up. "
Mark Twain
"Die Lehre Ist ewig wie die Welt. "
Friedrich Schiller
"Qui n'a pas l'esprit de son âge,De son âge a tout le malheur."
Voltaire
Ars non habet osorem nisi ignorantem – sztuka nie ma wroga, chyba w ignorancie