I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 18 Grudzien 2017 r. Imieniny: BogusLawa, Gracjana, Laury
Informacje Aktualności Szkoły dla dorosłych Rada rodziców Rekrutacja Historia szkoły 150-lecie szkoły Sobieski w Europie Konkursy Imprezy Serwisy wydzielone

Dzień otwarty w roku szkolnym 2016/17

Od ponad 10lat I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego pierwszego dnia wiosny otwiera drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowano wiele atrakcji: lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, pokazy średniowiecznego oręża i kącik dla miłośników militariów, doświadczenia chemiczne i fizyczne, relacje z wymiany z młodzieżą z Hiszpanii, Włoch, i Niemiec. Gimnazjalisci brali udział w spotkaniu z absolwentem liceum - badaczem Spitsbergenu Karolem Faehnrich, a także w warsztatach teatru "Prawie Ludzki". W szkolnej auli uroczyście wręczono nagrody najlepszym gimnazjalistom - laureatom Konkursu Matematyczno - Fizycznego, organizowanego przez I LO. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe, a wręczali je etatowy członek Zarządu Powiatu- Wojciech Rybakowski i dyrektor liceum Bożena Conradi.

"Ludzie także czasami szczekają. "
Pies Szarik
"Work is a necessity for man. Man invented the alarm clock. "
Pablo Picasso
"Man muss Lehre und Leben unterscheiden. Das Leben ist bei uns ebenso schlimm wie bei den Päpstlichen. "
Martin Luther
"Le feu qui semble éteint souvent dort sous la cendre. "
Corneille
O quam salubre, quam iucundum et suave est sedere in solitudine et tacere et loqui cum Deo – o jak zbawiennie, jak słodko i przyjemnie jest siedzieć w ciszy i milczeć i rozmawiać z Bogiem!

©ZSP nr 1 w Wejherowie - wykorzystanie informacji wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.