I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z wybitnym Absolwentem Profesorem Marianem Naczkiem

Dnia 5 czerwca 2007 roku odbyło się spotkanie uczniów z Absolwentem Marianem Naczkiem, profesorem chemii, wybitnym specjalistą w dziedzinie związków fenolowych w żywności. Młodzież zapoznała się z działalnością naukową i publicystyczną Profesora, uzyskała odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pobytu w liceum, pracy badawczej i procedur związanych z podjęciem studiów i uzyskaniem stypendium zagranicą. Obecnie profesor Naczk pracuje w Katedrze Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Antigonish w Nowej Szkocji w Kanadzie. Więcej informacji na temat osiągnięć Profesora można znaleźć tutaj.

Dziękujemy Pani Stanisławie Gawłowskiej (Stowarzyszenie Absolwentów) za umożiwienie spotkania z naszym wybitnym Absolwentem.

"Nauczając, uczymy się. "
Seneka
"Dream no small dreams for they have no power to move the hearts of men. "
Johann Wolfgang von Goethe
"Neue Herrschaft, neue Lehrzeit. "
Deutsches Sprichwort
"Les conséquences de la colere sont beaucoup plus graves que ses causes. "
Marc Aurele
Consuetudinis vis magna est – wielka jest siła przyzwyczajenia.