I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie z wybitnym Absolwentem Profesorem Marianem Naczkiem

Dnia 5 czerwca 2007 roku odbyło się spotkanie uczniów z Absolwentem Marianem Naczkiem, profesorem chemii, wybitnym specjalistą w dziedzinie związków fenolowych w żywności. Młodzież zapoznała się z działalnością naukową i publicystyczną Profesora, uzyskała odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pobytu w liceum, pracy badawczej i procedur związanych z podjęciem studiów i uzyskaniem stypendium zagranicą. Obecnie profesor Naczk pracuje w Katedrze Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Antigonish w Nowej Szkocji w Kanadzie. Więcej informacji na temat osiągnięć Profesora można znaleźć tutaj.

Dziękujemy Pani Stanisławie Gawłowskiej (Stowarzyszenie Absolwentów) za umożiwienie spotkania z naszym wybitnym Absolwentem.

"Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. "
św. Augustyn
"We would like to live as we once lived, but history will not permit it. "
John F. Kennedy