I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie z poetką panią Bożeną Ptak

27 września 2010 roku w I LO w Wejherowie odbyło się spotkanie z poetką, pisarką, satyrykiem panią Bożeną Ptak, która uczęszczała do tej szkoły w latach 1967-68. Był to ostatni punkt programu tegorocznych VI Dni Kultury Powiatu. Bohaterka spotkania otrzymała wiele słów uznania od władz powiatu. W 2010 r. wydany został 7 tomik poezji pt. "Resocjalizacja znaczeń", przy wsparciu Starostwa Powiatowego. Autorka z sentymentem wspominała Wejherowo swojej młodości, a obecni goście i uczniowie mogli usłyszeć fragmenty jej poetyckiej twórczości w wykonaniu szkolnego teatru "Prawie Lucki" pod kierunkiem Edyty Łysakowskiej-Sobiczewskiej oraz zespołu muzycznego "Sobieski Band" wspomaganego przez Tomka Chyłę - skrzypce (nasz absolwent, student AM). pod batutą Ani Rocławskiej (absolwentka, studentka AM). Piosenkę z repertuaru Edyty Geppert do słów oczywiście Bożeny Ptak brawurowo wykonała Julianna Styn - absolwentka, również studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na zakończenie spotkania poetka obficie obdarzyła słuchaczy autografami i dedykacjami wpisanymi do nowego tomiku poezji.

"Nic tak nie przyczynia się do szybkiego sukcesu jak cudze błędy. "
Roger Bacon
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "
Confucius