I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z poetką panią Bożeną Ptak

27 września 2010 roku w I LO w Wejherowie odbyło się spotkanie z poetką, pisarką, satyrykiem panią Bożeną Ptak, która uczęszczała do tej szkoły w latach 1967-68. Był to ostatni punkt programu tegorocznych VI Dni Kultury Powiatu. Bohaterka spotkania otrzymała wiele słów uznania od władz powiatu. W 2010 r. wydany został 7 tomik poezji pt. "Resocjalizacja znaczeń", przy wsparciu Starostwa Powiatowego. Autorka z sentymentem wspominała Wejherowo swojej młodości, a obecni goście i uczniowie mogli usłyszeć fragmenty jej poetyckiej twórczości w wykonaniu szkolnego teatru "Prawie Lucki" pod kierunkiem Edyty Łysakowskiej-Sobiczewskiej oraz zespołu muzycznego "Sobieski Band" wspomaganego przez Tomka Chyłę - skrzypce (nasz absolwent, student AM). pod batutą Ani Rocławskiej (absolwentka, studentka AM). Piosenkę z repertuaru Edyty Geppert do słów oczywiście Bożeny Ptak brawurowo wykonała Julianna Styn - absolwentka, również studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na zakończenie spotkania poetka obficie obdarzyła słuchaczy autografami i dedykacjami wpisanymi do nowego tomiku poezji.

"Uczonymi na ogół zostają osobnicy, którzy w szkole nie potrafili nauczyć się wielu niepotrzebnych rzeczy. "
Edward Jokel
"How much more grievous are the consequences of anger than the causes of it. "
Marcus Aurelius