I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie z wybitnym Absolwentem profesorem Stanisławem Ilnickim

3 listopada 2011 r. w szkolnej galerii "Obok" miało miejsce spotkanie uczniów klas przyrodniczych z profesorem Stanisławem Ilnickim, doktorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie psychologii i psychiatrii wojskowej.

Profesor swoje spotkanie z młodzieżą zatytułował "Pół wieku po maturze - próba bilansu". Uczniowie z zainteresowaniem śledzili koleje losu absolwenta "Sobieskiego", który szkołę ukończył w  1959 r. a także przyjęli profesorskie przesłanie potrzeby realnej oceny sytuacji życiowych oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

W spotkaniu uczestniczyli absolwenci "Sobieskiego" - przyjaciele Pana Profesora oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. "
Kartezjusz
"The thermometer of success is merely the jealousy of the malcontents. "
Salvador Dali
"Neue Herrschaft, neue Lehrzeit. "
Deutsches Sprichwort
"Un homme n'est pas malheureux parce qu'il a de l'ambition, mais parce qu'il en est dévoré. "
Montesquieu
Consuetudinis vis magna est – wielka jest siła przyzwyczajenia.