I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z wybitnym Absolwentem profesorem Stanisławem Ilnickim

3 listopada 2011 r. w szkolnej galerii "Obok" miało miejsce spotkanie uczniów klas przyrodniczych z profesorem Stanisławem Ilnickim, doktorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie psychologii i psychiatrii wojskowej.

Profesor swoje spotkanie z młodzieżą zatytułował "Pół wieku po maturze - próba bilansu". Uczniowie z zainteresowaniem śledzili koleje losu absolwenta "Sobieskiego", który szkołę ukończył w  1959 r. a także przyjęli profesorskie przesłanie potrzeby realnej oceny sytuacji życiowych oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

W spotkaniu uczestniczyli absolwenci "Sobieskiego" - przyjaciele Pana Profesora oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

"Nadaremnie traci czas, kto chce pouczyć człowieka rojącego sobie, że jest już mądry. "
Demokryt
"We all have big changes in our lives that are more or less a second chance. "
Harrison Ford