I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji

Spotkanie z wybitnym Absolwentem profesorem Stanisławem Ilnickim

3 listopada 2011 r. w szkolnej galerii "Obok" miało miejsce spotkanie uczniów klas przyrodniczych z profesorem Stanisławem Ilnickim, doktorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie psychologii i psychiatrii wojskowej.

Profesor swoje spotkanie z młodzieżą zatytułował "Pół wieku po maturze - próba bilansu". Uczniowie z zainteresowaniem śledzili koleje losu absolwenta "Sobieskiego", który szkołę ukończył w  1959 r. a także przyjęli profesorskie przesłanie potrzeby realnej oceny sytuacji życiowych oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

W spotkaniu uczestniczyli absolwenci "Sobieskiego" - przyjaciele Pana Profesora oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

"Trudno iść przez życie wieloma drogami jednocześnie. "
Pitagoras
"History is the version of past events that people have decided to agree upon. "
Napoleon Bonaparte
"Die Vergangenheit enthält Lehren,die in der Zukunftihre Früchte tragen müssen. "
Honoré de Balzac, Die Physiologie der Ehe.
"C'est son caractere qui fait a chacun sa destinée. "
Cornelius Nepos
ex promptu - bez przygotowania