I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie z dziennikarką Reginą Osowicką

Dnia 29 stycznia 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Wejherowie odbyło się spotkanie z dziennikarką i pisarką, Reginą Osowicką, która pracowała w naszej szkole jako nauczyciel w latach 1958 - 1965 r.

Głównymi tematami wystąpienia były wspomnienia związane z Wejherowem, studiami na Uniwersytecie Wrocławskim oraz pracy w redakcjach Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego. Młodzież zaproszonych klas miała możliwość poznania wielu ciekawych faktów dotyczących życia, studiowania i pracy w trudnych czasach socjalizmu.

Informacje przekazywane w bardzo wesoły, często satyryczny sposób przez panią Osowicką tak bardzo spodobały się słuchaczom, że spotkanie przedłużyło się do dwóch godzin lekcyjnych i wspólnie postanowiliśmy spotkać się jeszcze raz - w najbliższej przyszłości.

"Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu. "
Henri Bergson
"He who opens a school door, closes a prison. "
Victor Hugo