I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 26 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, lucji

Spotkanie z dziennikarką Reginą Osowicką

Dnia 29 stycznia 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Wejherowie odbyło się spotkanie z dziennikarką i pisarką, Reginą Osowicką, która pracowała w naszej szkole jako nauczyciel w latach 1958 - 1965 r.

Głównymi tematami wystąpienia były wspomnienia związane z Wejherowem, studiami na Uniwersytecie Wrocławskim oraz pracy w redakcjach Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego. Młodzież zaproszonych klas miała możliwość poznania wielu ciekawych faktów dotyczących życia, studiowania i pracy w trudnych czasach socjalizmu.

Informacje przekazywane w bardzo wesoły, często satyryczny sposób przez panią Osowicką tak bardzo spodobały się słuchaczom, że spotkanie przedłużyło się do dwóch godzin lekcyjnych i wspólnie postanowiliśmy spotkać się jeszcze raz - w najbliższej przyszłości.

"Szczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum musimy postarać się sami. "
Cyceron
"It's the friends you can call up at 4 a.m. that matter. "
Marlene Dietrich