I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Drugie spotkanie z dziennikarką Reginą Osowicką

Dnia 28 maja 2013 roku do naszej szkoły zawitała pani redaktor Regina Osowicka, aby kontynuować rozpoczętą kilka miesięcy wcześniej prelekcję. Uczniowie pierwszych i drugich klas humanistycznych zebrali się w Galerii Obok, aby wysłuchać poruszających, a zarazem pouczających wspomnień związanych z regionem Wejherowa, a przede wszystkim z Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego.

Regina Osowicka urodziła się w Wejherowie. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w naszym liceum. Jest dziennikarką, prelegentką. Była również redaktorem książek w gdańskim Wydawnictwie Morskim oraz redaktorem Polskiego Radia. Możemy zobaczyć ją w jej autorskim programie w Telewizji Chopin lub sięgnąć do jej twórczości literackiej związanej z Kaszubami, a szczególnie z Wejherowem.

Pani Osowicka okazała się bardzo sympatyczną osobą, pełną chęci podzielenia się swoimi przeżyciami z młodszym pokoleniem. Nasz gość był bardzo rozmowny i łatwo nawiązał kontakt z uczniami. Z relacji młodych humanistów wynika, że spotkanie z panią redaktor Osowicką przybliżyło im wiedzę na temat naszego regionu. Historia o błogosławionym papieżu Janie Pawle II, który w młodości odwiedził Wejherowo, podkreśliła wagę tego miejsca.

Spotkanie z p. Reginą Osowicką zaowocowało poszerzeniem wiedzy na temat Wejherowa oraz naszego liceum. Cieszymy się, że tak niezwykła osobowość zgodziła się poświęcić czas naszym uczniom i już z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania.

"Książki są lekarstwem dla umysłu. "
Demokryt
"Not life, but good life, is to be chiefly valued. "
Socrates