I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie z SRH "Sojusz"

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Liceum nr 1 w Wejherowie odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Sojusz zajmującej się rekonstrukcją żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej w latach 1968-1989 - reprezentowali je Panowie Krzysztof Wojtaś i Piotr Szczepanek, oraz Michał Radtke - uczeń klasy 2b.

W czasie prezentacji młodzież naszego liceum mogła dowiedzieć się czym w ogóle jest rekonstrukcja historyczna oraz na czym polega działanie rekonstruktorów. Przypomnianio również wydarzenia grudnia '70 i stanu wojennego - wzbogacone bogatą serią fotografii. Dodatkowym atutem była możliwość dokładnego obejrzenia wyposażenia oraz umundurowania Milicji Obywatelskiej z epoki.

Michał Radtke

"Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. "
Empedokles
"By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is noblest; Second, by imitation, which is easiest; and third by experience, which is the bitterest. "