I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z SRH "Sojusz"

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Liceum nr 1 w Wejherowie odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Sojusz zajmującej się rekonstrukcją żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej w latach 1968-1989 - reprezentowali je Panowie Krzysztof Wojtaś i Piotr Szczepanek, oraz Michał Radtke - uczeń klasy 2b.

W czasie prezentacji młodzież naszego liceum mogła dowiedzieć się czym w ogóle jest rekonstrukcja historyczna oraz na czym polega działanie rekonstruktorów. Przypomnianio również wydarzenia grudnia '70 i stanu wojennego - wzbogacone bogatą serią fotografii. Dodatkowym atutem była możliwość dokładnego obejrzenia wyposażenia oraz umundurowania Milicji Obywatelskiej z epoki.

Michał Radtke

"Być inteligentnym, to bardzo męczące. "
Henri Bergson
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. "