I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie sroda, 12 Grudzien 2018 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

100-lecie urodzin Ks. Jana Twardowskiego
spotkanie z Maciejem Rayzacherem

W piątek, 27 listopada 2015 r., w auli I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyło się spotkanie z poezją Księdza Jan Twardowskiego pod tytułem "Z wizytą u księdza Jana". Zorganizowano je z okazji setnej rocznicy urodzin kapłana. Sylwetkę poety przedstawił młodzieży jego przyjaciel, znany aktor, Maciej Rayzacher. Młodzież obejrzała fragmenty filmu dokumentalnego, wysłuchała wokalnej interpretacji tekstów poety. Czytane przez aktora wiersze ukazywały nie tylko etapy w życiu Księdza, ale także jego franciszkańską radość życia, pokorę i poczucie humoru. Radość przeplatała się ze wzruszeniem, a całość montażu poetycko-biograficznego przyjęto gromkimi brawami.

Spotkanie zorganizowała, przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Stanisława Kierznikowicz, założycielka Clubu "Kiwanis Wejherowo", działającego m.in. na rzecz potrzebujących pomocy najmłodszych Wejherowian.

Bożena Conradi

"Najmądrzejszy jest, który wie czego nie wie. "
Sokrates
"The best minds are not in government. If any were, business would steal them away. "