I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

7 grudnia 2016 r. sześć uczennic z naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu z gdyńską pisarką Małgorzata Wardą, które odbyło się w Filii Miejskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Mariackiej. Wyjazd na spotkanie był nagrodą dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą punktację w 2 teście Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku", do którego nasza szkoła przystąpiła we wrześniu 2016 r. W październiku uczniowie mieli za zadanie przeczytać książkę p. Wardy "5 sekund do Io", której większość wydawnictw nie chciało opublikować, a w rezultacie okazała się sukcesem i zdobyła tytuł "Książka Roku 2015" Polskiej Sekcji IBBY (organizacji promującej literaturę dla dzieci i młodzieży).

Na spotkaniu autorka zdradziła, że w najbliższym czasie kończy pisać drugą część i być może powstanie także część trzecia. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób przebiegał proces twórczy, co było inspiracją do kolejnych utworów, jak powstawały i jakimi badaniami były poprzedzone.

W czasie dyskusji z zaciekawieniem wysłuchała pomysłów młodzieży i propozycji do nowych książek oraz opinii o wydanych już książkach. Na zakończenie spotkania można było kupić książkę z autografem Małgorzaty Wardy. Spotkanie poprowadził kierownik filii p. Zbigniew Walczak

"Nie wystrczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym. "
Heraklit z Efezu
"The roots of education are bitter, but the fruit is sweet. "