I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie poniedzialek, 24 Wrzesien 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Spotkanie z prof. dr hab. Andrzejem Kłonkowskim

23 marca 2018r. w auli I LO odbyło się ciekawe spotkanie z Absolwentem prof. dr hab. Andrzejem Kłonkowskim, który zaszczycił nas swoją obecnością już w październiku na obchodach 160-lecia szkoły.

Profesor Kłonkowski jest wybitnym specjalistą w dziecinie chemii ciała stałego, zajmującym stanowisko profesora zwyczajnego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Na spotkaniu z uczniami wygłosił wykład z dziedziny fizyki i chemii oświetlenia pt: "Od ogniska do LED". Tematyka spotkania wywołała duże zainteresowanie wśród nauczycieli , a także uczniów klas matematyczno-fizycznych nie tylko z "Sobieskiego" ale też "Samochodówki" i "Elektryka", który skorzystał z prezentacji również w formie telekonferencji.

Na zakończenie młodzież podziękowała Profesorowi za przybycie i możliwość uczestnictwa w tym interesującym wykładzie w szkole.

Przeczytaj skrypt wykładu

"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. "
Immanuel Kant
"Friendship... is not something you learn in school. But if you haven't learned the meaning of friendship, you really haven't learned anything. "