I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie czwartek, 13 Grudzien 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, lucji

Wręczenie medali Rady Powiatu Edycie Łysakowskiej-Sobiczewskiej i Kindze Baranowskiej

Dnia 30 X 2009 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia medalu Zasłużonym dla Powiatu Wejherowskiego przyznawanych przez Radę Powiatu.

Bohaterami tegorocznego benefisu były Absolwentki Sobieskiego: himalaistka Kinga Baranowska oraz nauczycielka z naszej szkoły pani profesor Edyta Łysakowska-Sobiczewska.

W części oficjalnej uroczystości pan Starosta Józef Reszke wręczył wyróżnionym Absolwentkom medale, następnie uczniowie wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym.

Gala poprzedzona była spotkaniem radnych i młodzieży z Kingą Baranowską, która przedstawiła ciekawą prezentację ze swoich ostatnich wypraw. Relacja z przebiegu wyprawy - przygotowania, budowanie baz w górach, aklimatyzacja oraz "atakowanie" szczytu zawsze o północy, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Alpinistka zdradziła również swoje kolejne plany podboju Himalajów. Wiosną, u boku Piotra Pustelnika, najlepszego polskiego himalaisty wyrusza na Annapurnę, kolejny ośmiotysięcznik.

"Mało ludzi myśli, ale każdy chce mieć swoje zdanie. "
George Berkeley
"No man is good enough to govern another man without that other's consent. "
Abraham Lincoln
"Fliehe die Lehren jener Forscher,deren Beweisgründe nicht bestätigt werden durch die Erfahrung. "
Leonardo da Vinci
"Les conséquences de la colere sont beaucoup plus graves que ses causes. "
Marc Aurele
cui bono? - dla czyjego dobra?