I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie wtorek, 17 Lipiec 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Wręczenie medali Rady Powiatu Edycie Łysakowskiej-Sobiczewskiej i Kindze Baranowskiej

Dnia 30 X 2009 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia medalu Zasłużonym dla Powiatu Wejherowskiego przyznawanych przez Radę Powiatu.

Bohaterami tegorocznego benefisu były Absolwentki Sobieskiego: himalaistka Kinga Baranowska oraz nauczycielka z naszej szkoły pani profesor Edyta Łysakowska-Sobiczewska.

W części oficjalnej uroczystości pan Starosta Józef Reszke wręczył wyróżnionym Absolwentkom medale, następnie uczniowie wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym.

Gala poprzedzona była spotkaniem radnych i młodzieży z Kingą Baranowską, która przedstawiła ciekawą prezentację ze swoich ostatnich wypraw. Relacja z przebiegu wyprawy - przygotowania, budowanie baz w górach, aklimatyzacja oraz "atakowanie" szczytu zawsze o północy, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Alpinistka zdradziła również swoje kolejne plany podboju Himalajów. Wiosną, u boku Piotra Pustelnika, najlepszego polskiego himalaisty wyrusza na Annapurnę, kolejny ośmiotysięcznik.

"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe. "
Demokryt
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. "
Walt Disney
"In langweiligen Versen und abgeschmackten Gedanken Lehrt ein Präzeptor und hier, wie man gefällt und verführt. "
Johann Wolfgang von Goethe
"Qui n'a pas l'esprit de son âge,De son âge a tout le malheur."
Voltaire
Epistola (enim) non erubescit – list (bowiem) się nie rumieni (Cyceron, Listy)